دو رستگاری پرسپولیس و دو تلخکامی استقلال در یک روز گرم | میز تاریخ طرفداری


فرشاد پیوس در بعد از ظهر یک روز بسیار گرم تابستان از فوتبال خداحافظی کرد، خداحافظی او از فوتبال صحنه های تراژدیک و جذابی بود، خیلی ها آن روز گریه می کردند و خیلی ها تمام لحظه های خداحافظی فرشاد پیوس را به احترام سالهای درخشش او در فوتبال ملی و پرسپولیس ایستاده نگاه می کردند

به گزارش طرفداری، پرسپولیس در هفته آخر مسابقات لیگ ششم آزادگان در روز 20 تیر ماه سال 1376 به مصاف استقلال رفت، نتیجه بازی در موقعیت تیم ها در جدول تفاوتی ایجاد نمی کرد، پرسپولیس قهرمانی خود را قطعی کرده و جایگاه استقلال در رتبه پنجم تثبیت شده بود.

مهم تر از همه نکات این بازی خداحافظی فرشاد پیوس از فوتبال بود، به همین علت استقلالی ها و فدراسیون فوتبال پذیرفتند قانون فوتبال شکسته شود و پرسپولیس برای تعویض پیوس بعد از خداحافظی اش یک تعویض اضافه داشته باشد و برای این تیم 4 تعویض انجام شود! ادموند بزیک در دقیقه 12 بازی جای پیوس را گرفت و پیوس بعد از دور افتخار و بوسیدن چهار گوشه زمین فوتبال را کنار گذاشت.

در بازی روز 20 تیر ماه سال 1376 تیم پرسپولیس با نتیجه 3-0 استقلال را شکست داد اما مهم تر از نتیجه این بازی تاریخی همان بود که گفتیم، خداحافظی فرشاد پیوس از فوتبال، مردی که میانگین گلزنی هایش فوق العاده بود، در سال 1369 او در 17 بازی از مسابقات تهران 16 گل زد و در سال 1370 او در 15 بازی از مسابقات فوتبال تهران بار دیگر 16 گل زد، سال 73 در لیگ ایران در 23 بازی 21 گل زد و این در حالی بود که او در این مقطع 33 ساله هم شده بود. 

روز 20 تیرماه یک دربی دیگر در سال 1378 هم برگزار شد و در این بازی 2 تیم پرسپولیس و استقلال در جریان فینال جام حذفی فوتبال ایران به مصاف هم رفتند این بازی با برد 2-1 پرسپولیس توام شد و پرسپولیس قهرمان جام حذفی شد.

روز 20 تیر ماه به همان اندازه که برای پرسپولیسی ها شیرین بوده است برای استقلالی ها به واقع روزی بسیار تلخ بوده است.

میز تاریخ طرفداری

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.