شاهرخ بیانی: صحبت‌ های ساپینتو درباره 4 قهرمانی جنبه انگیزشی داشته است


پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، صحبت‌های ریکاردو ساپینتو درباره کسب چهار قهرمانی با آبی‌پوشان بیشتر جنبه انگیزشی داشته است.

به گزارش طرفداری، شاهرخ بیانی، در گفت‌وگو با تسنیم، درباره عملکرد استقلال در فصل نقل‌وانتقالات اظهار داشت:

استقلال همیشه استقلال است. این تیم بعد از چند سال در شرایطی که همه چیز عالی برای این تیم رقم خورد، توانست با اقتدار و ثبت رکوردهای بسیار قهرمان لیگ برتر شود. حالا کار تمام اعضای تیم سخت‌تر از گذشته خواهد بود، چون باید قهرمانی را حفظ کنند. مدیران استقلال پس از مدتی که درگیر انتخاب سرمربی تیم بودند، از چند روز گذشته در پی تمدید قرارداد بازیکنان فصل پیش و جذب بازیکن جدید هستند. برای تیم قهرمان مهم است که شاکله‌اش را حفظ و نقاط ضعفش را هم با جذب بازیکن جدید برطرف کند.

وی در مورد حضور ساپینتو و دستیارانش در ایران و آغاز تمرینات استقلال تصریح کرد:

ساپینتو مربی باتجربه‌ای است که چند سال در کشورهای مختلف فعالیت داشته است. البته باید ببینیم در ایران چه کاره است. قطعاً و بدون شک کار سختی خواهد داشت تا با شرایط تیم و بازیکنان استقلال آشنا شود. در حال حاضر هواداران توقع‌شان بالا رفته است و من به شخصه امیدوارم که کادر فنی جدید بتواند انتظارات را برآورده کند. هر مربی خارجی نیاز به زمان و ابزار کار دارد. باید ببینیم مدیریت باشگاه می‌تواند ابزار موفقیت کادر فنی را در اختیار این مجموعه قرار دهد یا نه. تا الان باشگاه بازیکنان جوان خوبی جذب کرده است که آینده‌دار هستند و در ادامه هم درصدد تمدید قرارداد بازیکنان برآمده است. این اتفاقات باعث می‌شود که ساپینتو و دستیارانش با آرامش کارشان را شروع کنند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که ساپینتو در نشست خبری خود ادعای کسب چهار جام قهرمانی با استقلال را کرده بود، خاطر نشان کرد:

این صحبت ساپینتو بیشتر جنبه انگیزشی دارد. همه مربیان و بازیکنان علاقه دارند که قهرمان شوند، ولی هیچ مربی تا با شرایط تیم آشنا نشود نمی‌تواند درباره آینده و قهرمانی صحبت کند، ساپینتو خواسته است شرایط را به لحاظ مسائل روحی و روانی به نفع خودش تغییر دهد. استراماچونی هم زمانی که کارش را در استقلال شروع کرد در ابتدا موفق نبود، چون هنوز با فرهنگ بازیکنان ما آشنا نشده بود، ولی به مرور وضعیت فرق کرد و توانست نتایج خوبی بگیرد. ساپینتو و هر مربی خارجی دیگری هم همین وضعیت را دارد و باید زمان و ابزار لازم را در اختیار داشته باشد تا بتواند نتیجه بگیرد.

بیانی در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال در فصل آینده می‌تواند باز هم مدعی قهرمانی باشد، یادآور شد:

استقلال تیمی است که همیشه مدعی قهرمانی است. مشکلات همیشه وجود داشته و استقلال هم در هر شرایطی خودش را در قواره مدعی نشان داده است. امسال قرار است هواداران به ورزشگاه‌ها بیایند و این خیلی می‌تواند به بالا رفتن انگیزه بازیکنان و کیفیت بازی‌ها کمک کند. در حال حاضر وضعیت برای استقلال مناسب است و تیم در شرایط بهتری قرار دارد و با آمدن ساپینتو و دستیارانش تمرینات هم آغاز خواهد شد. مدیران باشگاه باید همچنان از کادر فنی و بازیکنان حمایت کنند.

وی راجع به بالا رفتن مبالغ قراردادها و اعتراضاتی که نسبت به این موضوع به وجود آمده است، گفت:

من تناسبی بین قیمت بازیکنان و کیفیت مسابقات لیگ نمی‌بینم. رقم قراردادها سرسام‌آور است و فقط چند تیم می‌توانند در بازار رقابت کنند و در حق سایر تیم‌ها ظلم می‌شود. لیگ ما باید به اندازه قراردادهایی که بسته می‌شود، ارزش و کیفیت داشته باشد تا تماشاگری که در ورزشگاه حاضر می‌شود یا بازی‌ها را از تلویزیون می‌بیند از مسابقات لذت ببرد.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.