چرا کریستیانو رونالدو می خواهد منچستریونایتد را ترک کند؟


طرفداری | کریستیانو رونالدو می خواهد از منچستریونایتد جدا شود؛ این خبری بود که بعد از ظهر روز شنبه تمام رسانه ها را تسخیر کرد. این اتفاق درست یک فصل پس از بازگشت احساسی ستاره پرتغالی به منچستریونایتد رخ داد؛ فصلی که با وجود درخشش فردی حیرت انگیز کریستیانو، برای او و منچستریونایتد بدون دستاورد به پایان رسید؛ کابوسی که آقای لیگ قهرمانان اروپا را از این تورنمنت دور نگه داشته است، البته تا این لحظه!

چرا رونالدو قصد دارد از جمع شیاطین سرخ جدا شود؟

ساده است، میان کریستیانو رونالدو و منچستریونایتد بدون شک  پیوند عاطفی محکمی برقرار است، به یاد داشته باشید که این دومین دوره حضور ستاره پرتغالی در اولدترافورد به حساب می آید. او پیش از این بین سال های 2009-2003 عضوی از منچستریونایتد بود، جایی که برای اولین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد و سه بر بام فوتبال انگلیس ایستاد. با این حال اگر کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد بماند، فصل پیش رو به اولین فصل دوران حرفه ای ستاره پرتغالی بدون چاشنی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل خواهد شد. این اتفاق برای بازیکنی که پنج مرتبه آن جام باشکوه را بالای سر برده و بی صبرانه منتظر مراحل نهایی اش می نشیند، یک مشکل جدی محسوب می شود. این را هم در نظر بگیرید که منچستریونایتد فصل گذشته در حد مدعی هیچ جامی ظاهر نشد. در سن 37 سالگی، رونالدو می داند که تنها تعداد انگشت شماری از فصل های درخشانش برای او باقی مانده اند. کاپیتان تیم ملی پرتغال با این اوصاف همچنان عطش جام بردن دارد تا با ویترین افتخارات بزرگ تری کفش هایش را آویزان کند. 

اولین لیگ قهرمانان کریستیانو رونالدو
اولین لیگ قهرمانان کریستیانو رونالدو

آیا منچستریونایتد می خواهد رونالدو را بفروشد؟

نه. این دیدگاهی است که با توجه به موضع منچستریونایتد و مصاحبه های اریک تن هاخ می توان آن را به طور قطع برداشت کرد. ستاره پرتغالی هنوز یک فصل دیگر با منچستریونایتد قرارداد دارد. سرمربی هلندی تازه وارد شیاطین سرخ هم پیش از این اعلام کرده مشتاقانه منتظر همکاری با کریستیانو رونالدو است؛ خود این مهاجم هم گفته که بابت کار کردن با اریک تن هاخ “خوشحال و هیجان زده” است. 

همه ما درباره این موضوع [انتخاب اریک تن هاخ] خوشحال و هیجان‌زده هستیم، نه فقط بازیکن‌ها، بلکه هواداران هم چنین حسی دارند. باید باور داشته باشیم که می‌توانیم در سال بعد به عناوین قهرمانی برسیم.  می‌دانم که او کارهای فوق‌العاده‌ای در آژاکس انجام داده و یک سرمربی با تجربه است اما ما باید به او زمان بدهیم. مسائل باید بر اساس خواسته او تغییر کنند. اگر او عملکرد خوبی داشته باشد، تمام باشگاه منچستر یونایتد موفق خواهد بود، بنابراین برایش آرزوی موفقیت دارم. 

آیا دیگر باشگاه ها رونالدو را می خواهند؟

قطعا. شاید رونالدو در حال حاضر نسبت به دوران اوجش دوندگی کمتری داشته باشد، اما بازدهی او در مقابل دروازه هنوز هم در حد بسیار مطلوبی قرار دارد. کریستیانو رونالدو فصل گذشته با 24 گل در 38 بازی، بهترین گلزن منچستریونایتد بود و در سن 37 سالگی، 18 گل زد و سومین گلزن برتر لیگ برتر انگلیس لقب گرفت. در آمار گلزنی CR7 افت چندانی مشاهده نمی شود، او طی 3 فصل حضورش در یوونتوس نیز آمار 28، 37 و 36 گل را به ثبت رساند. کریستیانو رونالدو علاوه بر اینها به طرز قابل تحسینی خودش را از لحاظ فیزیکی آماده نگه داشته و مصدومیت سنگینی گریبانش را نگرفته؛ ترنسفرمارکت به ما می گوید که طی دو فصل اخیر، رونالدو تنها 19 روز دچار مصدومیت بوده است. 

خوشحالی کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو، بهترین گلزن منچستریونایتد در فصل 22-2021

چه تیم هایی به رونالدو علاقه دارند؟

تاد بولی، مالک جدید باشگاه چلسی ماه گذشته با ژرژ مندس، مدیربرنامه های کریستیانو رونالدو دیدار کرد. احتمال پیوستن ستاره پرتغالی به چلسی یکی از موضوعاتی بود که اخیرا مورد بحث قرار گرفت. در این لحظه فعلا مشخص نیست که آیا چلسی می خواهد به سراغ کریستیانو رونالدو برود یا نه؛ تیمی که به تازگی مهاجم 113 میلیون یورویی اش یعنی روملو لوکاکو را به اینتر قرض داده و این یعنی یک جای خالی در خط حمله تیم توماس توخل. علاوه بر این نام بایرن مونیخ هم مطرح شده، تیمی که با درخواست خروج روبرت لواندوفسکی برای پیوستن به بارسلونا رو به رو شده است. همچنین نام ناپولی نیز در لیست به چشم می خورد. 

آیا خروج کریستیانو رونالدو برای منچستریونایتد یک مشکل خواهد بود؟ 

بله قطعا. اریک تن هاخ از همان اولین روز امضای قرارداد با منچستریونایتد خودش را برای همکاری با کریستیانو رونالدو آماده کرده است. به همین دلیل خروج رونالدو می تواند باعث بروز بحران در رختکن شیاطین سرخ شود؛ مخصوصا در این پنجره نقل و انتقالاتی که هیچ مهاجم بزرگی به منچستریونایتد نیامده است و مهاجمان در پایین لیست اولویت های خرید قرار دارد. البته از طرف دیگر، خروج رونالدو می تواند مسیر پیشرفت سانچو و رشفورد را هموار کند؛ البته با وجود این دو بازیکن نیز منچستریونایتد بدون رونالدو، باز هم بدون مهاجم مطرح باقی می ماند. مخصوصا حالا که ارلینگ هالند و داروین نونیز به رقبای سنتی این تیم پیوسته اند. 

آیا نگرانی رونالدو بابت فعالیت نقل و انتقالاتی منچستریونایتد معقول است؟

از یک لحاظ بله. منچسترسیتی به عنوان قهرمان دو فصل اخیر لیگ برتر انگلیس خودش را با خولیان آلوارز، ارلینگ هالند، اشتفان اورتگا و احتمالا کالوین فیلیپس تقویت کرده؛ لیورپول هم داروین نونیز را خریده تا به نگین خط حمله اش تبدیل شود. بهترین تیم های لیگ برتر انگلیس در حال تقویت شدن هستند و رئال مادرید به عنوان قهرمان اروپا نیز شوامنی و رودیگر را به خدمت گرفته تا از قبل قوی تر شود. با توجه به اخباری که در مورد نقل و انتقالات منچستریونایتد منتشر می شود و مشاهده این اوضاع، سخت نیست که دلیل نگرانی کریستیانو رونالدو را درک کنیم. 

گزارش از سایت اتلتیکطرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.