وکیل لوکاکو در مورد تنش بین اینتر و مدیران سابق چلسی: شاید اگر جنگ اوکراین نبود، لوکاکو به اینتر نمی رفت


روملو لوکاکو یک سال پس از انتقال 113 میلیون یورویی به چلسی، به اینتر بازگشت. او در 44 حضور در استمفورد بریج، 15 گل به ثمر رساند و اصرار شدیدی برای بازگشت به اینتر داشت. سباستین لدور، وکیل لوکاکو نقش اصلی را در این بازگشت ایفا کرد زیرا لوکاکو به دلیل رابطه نزدیک فدریکو پاستورلو، مدیر برنامه اش با مالک سابق چلسی، ترجیح می داد او در این انتقال نقشی نداشته باشد. سباستین لدور، وکیل بلژیکی لوکاکو در گفتگو با روزنامه L’Avenir در مورد مسائل جالبی صحبت کرده است:

او ترجیج داد مدیر برنامه اش، پاستورلو با توجه به رابطه نزدیکش با مدیران سابق چلسی در این انتقال نقشی نداشته باشد. این یکی از سخت ترین انتقال های امروز فوتبال بود و روملو نمی خواست خطر تضاد منافع، این انتقال را تحت الشعاع قرار دهد. قبل از آنکه به تعطیلات برود، من به دیدن روملو رفتم. 

کمپانی Roc Nation رابطه بسیار خوبی با تاد بولی، مالک جدید چلسی و همچنین روملو لوکاکو داشت. این کمپانی نقش مهمی در این انتقال و رضایت تاد بولی ایفا کرد:

بله، آنها مالک جدید چلسی را می شناختند و در رابطه با این موضوع، رویکردی آمریکایی نشان دادند. سوال اینجا بود که: چطور بازیکنی که با بیش از 100 میلیون یورو فروخته شده، به باشگاه فروشنده بازگردد؛ آن هم در حالی که باشگاه فروشنده پول بازگرداندن او را ندارد. و این را بدانید که تابستان گذشته هنگام انتقال لوکاکو به چلسی روابط به مدیران سابق چلسی با مدیران اینتر دچار تنش شد. بدون تغییر مالکیت در چلسی، بعید می دانم این بازگشت انجام می شد. 

این یعنی اگر در اوکراین جنگ نمی شد، لوکاکو به اینتر باز نمی گشت؟

شاید، بله، اما این را تیتر نکنید. شاید می توانستیم راه حلی پیدا کنیم اما بسیار سخت بود. 

مذاکرات کی شروع شد؟ آیا بعد از مصاحبه معروف لوکاکو در ماه دسامبر، اینتر با او تماس گرفت؟

آن مصاحبه شاید ناجور اما از ته دل بود. این ابتکار عملی بود که روملو به تنهایی انجام داد و شاید دیگر این کار را نکند. بعد از آن مصاحبه، تاوان آن را تا پایان فصل پرداخت زیرا در محیط کار، به طور روزانه آن مصاحبه تاثیر گذاشت. او به سرعت به من گفت با توجه به 29 سالگی اش، نمی خواهد یک سال دیگر از دوران فوتبال خود را از دست بدهد. بر کسی پوشیده نیست که او و مربی اش در چلسی همسو نبودند. با این حال، مذاکرات در پایان فصل شروع شد. 

آیا اینتر واقعا برای 1 سال حضور قرضی لوکاکو 8 میلیون یورو پرداخت؟

باید از باشگاه ها بپرسید اما رقم توافق شده همین بود. 

لوکاکو در اینتر چقدر دستمزد می گیرد؟

 

خواندم که او دستمزدش را یک سوم یا نصف کرده است. این واقعیت ندارد. او در سری آ بیشترین دستمزد را می گیرد. هر سه طرف امتیازاتی داشتند و انتقال هوشمندانه ای بود. کار من این بود که بهترین معامله را برای موکلم انجام دهم؛ نه برای چلسی یا اینتر. روملو به ما پول می دهد، نه باشگاه ها. 

 

سباستین لدور گفت لوکاکو پیشنهاداتی داشته که می توانست به طور دائمی باشد اما می خواست در اینتر بازی کند:

باشگاه های بزرگی او را می خواستند و من نمی توانم نام آنها را بگویم. اما پیشنهادات هیچوقت خیلی جدی نشد زیرا روملو خیلی زود تصمیم گرفت که به اینتر برود. او چندین بار با سیمونه اینزاگی صحبت کرده بود تا مطمئن شود در شرایط خوبی به اینتر می رود. 

اینتر حق خرید دائمی او را ندارد. آیا در مورد آینده لوکاکو صحبت شده است؟ تابستان آینده چه اتفاقی می افتد؟

هنوز 3 سال از قرارداد او با چلسی باقی مانده اما هیچکس نمی داند چه اتفاقی می افتد. طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.