این بار دست خدا از آستین سوارز بیرون آمد/ جام جهانی در چنین روزی


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در دوم جولای (11 تیر) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1950 تا 2018 انجام شده که در یکی از این مسابقات، هلند توانسته برزیل را شکست دهد و در مهم ترین بازی روز، غنا را از دور رقابت ها حذف کند. 

در چنین روزی، 2 مسابقه از دور دوم گروهی جام جهانی 1982 انجام شده که آلمان غربی 2 به یک از سد اسپانیا گذشته و آرژانتین در گروه مرگ آن دوره جام جهانی، یک به 3 برزیل را شکست داده است. 

دوم جولای در تاریخ جام جهانی

هلند 2-1 برزیل؛ خیز بلند لاله ها برای رسیدن به نیمه نهایی

در جریان مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2010، هلند با هدایت فن مارویک برابر پرافتخارترین تیم تاریخ مسابقات یعنی برزیل قرار گرفت و در شرایطی که با تک گل زودهنگام روبینیو عقب افتاده بود، در نیمه دوم با درخشش وسلی اسنایدر فوق العاده آماده آن روزها، 2 گل زد تا راهی 4 تیم برتر مسابقات شود. 

اروگوئه (4)1-1(2) غنا؛ دستان سوارز رویای یک ملت را پرپر کرد

در همان دوره جام جهانی، اروگوئه و غنا هم برابر هم قرار گرفتند که مسابقه در جریان 90 دقیقه با گل های مونتاری و فورلان، یک یک مساوی به پایان رسید و به وقت های اضافه رفت. مهم ترین اتفاقات بازی هم در همین دقایق رخ داد.  

لوئیز سوارز بازیکن وقت آژاکس بود و توانسته بود طی آن فصل 49 گل بزند. او در طول جام جهانی هم 3 گل به ثمر رسانده بود و آماده انتقال به تیمی بزرگ بود. در سوی دیگر هم آساموا جیان قرار داشت که بازیکن کلیدی غنایی ها بود و در طول جام جهانی 3 گل از 4 گل غنا را زده بود. 

در دقیقه 120 مسابقه، شوتی به سمت دروازه اروگوئه روانه می شود و موسلرا نمی تواند به آن برسد. توپ اگر گل می شد، کار برای نماینده آمریکای جنوبی تمام بود، چون هیچ فرصتی برای جبران نبود. لوئیز سوارز اما شکست را نمی پذیرد و وقتی با سر و پا نمی تواند توپ را مهار کند، با دستانش به سمت توپ می رود و از ورود آن به دروازه جلوگیری می کند. داور بلافاصله سوارز را اخراج می کند و غنا صاحب ضربه پنالتی می شود. این پنالتی نه تنها برای غنا بلکه برای همه آفریقا مهم است، چون با حضور این تیم در نیمه نهایی، برای اولین بار یک تیم آفریقایی در جمع 4 تیم برتر دنیا قرار می گیرد. آساموا جیان آماده و گلزن، پنالتی را از دست می دهد تا شانس بزرگ غنا از دست برود. 

در ادامه، این اروگوئه است که در ضربات پنالتی موفق تر عمل می کند و با نتیجه 4 به 2 رقیب را شکست می دهد تا راهی نیمه نهایی و رقیب هلند شود. دست خدا برای دومین بار در جام جهانی و این بار از آستین لوئیس سوارز بیرون می آید تا رویای غنا را نابود کند!

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.