اردوی قبل از فیفادی تیم ملی؛ هدیه دوباره اسکوچیچ به دلال ها!


سهیل مهدی امروز در جلسه هم اندیشی با سرمربیان و مربیان لیگ برتری اعلام کرد لیگ برتر بیست و دوم از روزهای 20 و 21 مرداد ماه آغاز می شود و در این میان اخباری هم در این خصوص منتشر شد که دراگان اسکوچیچ قصد دارد 9 روز پیش از شروع فیفادی سپتامبر (شهریور و مهر) تیم خود را وارد اردو کند.

به گزارش طرفداری، امروز سهیل مهدی اعلام کرد سازمان لیگ قصد دارد بازی های لیگ برتر در فصل جدید را از تاریخ 20 و 21 مرداد آغاز کند و با توجه به این که رقابت های جام جهانی اواخر آبان ماه آغاز می شود برای اتمام نیم فصل رقابت های لیگ تا اوایل آبان فرصت داریم در این بین ظاهرا سازمان لیگ امروز در جلسه ای با مربیان لیگ برتری اعلام کرده که باید بازی ها را با فشردگی خاصی برگزار کند و تیم ها باید هر 5 روز یکبار در رقابت های لیگ به مصاف هم بروند.

دراگان اسکوچیچ در حالی خواهان برگزاری اردو خارج از ایام فیفا دی است که امکان ندارد بتواند در این تاریخ لژیونر ها را در اختیار داشته باشد. تیم ملی در حال حاضر 18 الی 20 لژیونر دارد و این که اسکوچیچ بخواهد به خاطر پنج الی هفت بازیکن، یک اردوی نه روزه داخلی را قبل از فیفا دی برگزار کند چیزی به جز لطف دوباره به دلال ها نیست. 

آخرین بار وقتی اسکوچیچ یک مینی اردو در غیاب لژیونر ها برگزار کرد 22 بازیکن از لیگ برتر در کمپ تیم ملی دور هم جمع شدند که از این تعداد فقط 7 نفر به اردوی اصلی تیم ملی راه یافتند اما 15 بازیکن دیگر به لطف همین حضور در اردو یا سر از باشگاه های خارجی درآوردند و یا بند ملی پوش شدن قراردادشان فعال شد و بین 500 میلیون تا 1 میلیارد تومان از باشگاه های خود پول اضافه گرفتند. 7 نفر نهایی هم دقیقا همان افرادی بودند که از روز اول شناسایی شان برای تمامی اهالی فوتبال، آسان بود.

فیفا دی سپتامبر طبق برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی 28 شهریور آغاز و 5 مهر ماه به پایان می رسد. با توجه به تعداد بالای لژیونر های تیم ملی عاقلانه ترین کار این است که لیگ برتر تا 25 شهریور ادامه داشته باشد و پس از آن تیم ملی وارد اردو شود اما اسکوچیچ اصرار دارد تیم ملی در غیاب لژیونر ها و با یکسری بازیکن لیگ برتری از 20 شهریور به اردو برود. همین چند روز اضافی که هیچ فایده ای هم ندارد فقط باعث فشردگی بیشتر بازی ها می شود.

 

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.