انگلیس (1)0-0(3) پرتغال؛ رونی دوست من است!/ جام جهانی در چنین روزی


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در یکم جولای (10 تیر) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1954 تا 2018 انجام شده که در مهم ترین مسابقات، پرتغال از سد انگلیس پرستاره 2006 گذشته و فرانسه هم با درخشش زین الدین زیدان، مدافع عنوان قهرمانی یعنی برزیل را از آلمان 2006 کنار زده است. 

در چنین روزی، آرژانتین با تک گل دقیقه 118 آنخل دی ماریا، سوئیس را از دور مسابقات جام جهانی 2014 کنار زد که در واقع آخرین بازی دوران مربیگری اوتمار هیتسفلد بزرگ هم به شمار می رود و او بعد از این تورنمنت، به طور کلی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. همچنین در جام جهانی 2018، روسیه توانست در ادامه نتایج خوب خود، اسپانیا را در ضربات پنالتی شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شود. 

یکم جولای در تاریخ جام جهانی

انگلیس (1)0-0(3) پرتغال؛ نیمه نهایی بعد از 40 سال با ضربه کریستیانو رونالدو

انگلیس با وین رونی آماده و پرتغال با کریستیانو رونالدوی گلزن، در یک چهارم نهایی جام جهانی 2006 به مصاف هم رفته بودند. آن موقع، رونی و رونالدو زوج قدرتمندی در خط حمله منچستریونایتد تشکیل می دادند و حداقل داخل زمین، دوستان بسیار خوبی به شمار می رفتند.

با این همه، در جام جهانی خبری از دوستی نبود. رونالدو، وین رونی را کاملا می شناخت و می دانست می توانند کاری کنند که از زمین اخراج شود و حرکت هایش را حتی قبل از بازی، شروع کرده بود. بازی بدون گل بود و سه شیرها امیدوار بودند ستاره یونایتدی با زدن گل، آنها را برای اولین بار بعد از سال ها به جمع 4 تیم برتر دنیا برساند، اما به جای این، وازا روی مناطق حساسی از بدن ریکاردو کاروالیو زد. هوراسیو اِلیزوندی آرژانتینی گویا صحنه را ندید و قصدی برای تنبیه رونی نداشت تا اینکه هم تیمی اش، رونالدو از راه می رسد و می گوید اخراجش کن، اخراجش کن و همین اتفاق هم می افتد.

پرتغالی ها می دانستند دارند چه می کنند و بالاخره به هدف خود رسیدند. رونالدو باعث اخراج رونی و حذف انگلیس شد، اما بدترین لحظه وقتی بود که CR7 موقع بیرون شدن وازا از بازی، آن چشمک مشهور را به یک نفر در خارج از زمین می زند. صحبت های رونالدو بعد از بازی این طور بود: “حرفی در مورد اخراج به داور نزدم و فقط گفتم خطا است. رونی دوست منه!”

در ضربات پنالتی و در شرایطی که جیمی کرگر آخرین پنالتی را برای انگلیس از دست داده بود، رونالدو پشت آخرین ضربه ایستاد و توپ را گل کرد تا پرتغال را بعد از 40 سال راهی نیمه نهایی جام جهانی کند و انگلیس مثل همیشه در ضربات پنالتی حذف شود.

برزیل 0-1 فرانسه؛ یک زیدان همه فن حریف

برزیل قهرمان جهان بود و مثل همیشه برای قهرمانی جهان آمده بود، اما در مرحله یک چهارم به فرانسه ای خورد که یک زین الدین زیدان فوق العاده آماده در ترکیب داشت. زیدان در آن دیدار برای برزیل، همه کار کرد و یک تنه برزیل را مهار کرد و توانست روی یک ضربه آزاد، پاس گل تک گل بازی را برای تیری آنری ارسال کند تا خروس ها راهی 4 تیم برتر مسابقات شوند. این آخرین بازی رونالدوی برزیلی در جام جهانی بود. 

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.