گزارش رسانه مصری از چالش مجیدی در الاتحاد کلبا


به گزارش طرفداری، فرهاد مجیدی سرمربی فصل گذشته استقلال بعد از قهرمانی این تیم در لیگ ایران راهی امارات شد و هدایت اتحاد کلباء را برعهده گرفت.

در جدیدترین واکنش ها به لژیونر شدن یک مربی ایرانی در یکی از لیگ های حاشیه خلیج فارس و انتقال تفکر فوتبال ایران به لیگ های عربی، «محمد الهلیس» خبرنگار مصری در نشریه «المصری الیوم» گزارشی درباره حضور مدرسه فوتبال ایرانی برای اولین در لیگ های حاشیه خلیج فارس نوشته است که به شرح زیر است:

مدیریت باشگاه اتحاد کلباء امارات با استخدام مربی ایرانی(فرهاد مجیدی) و خروج از دایره مدارس فوتبال اروپایی و لاتین دست به اقدامی غیرمنتظره در لیگ این کشور زد.

روز شنبه 13 خرداد، اتحاد کلبا از قرارداد با فرهاد مجیدی مربی ایرانی برای هدایت این تیم در فصل آینده خبر داد. مجیدی فضای فوتبال امارات را به خوبی می شناسد چرا که پیش از این در مجموع 6 فصل در تیم های العین و الوصل بازی کرده و در این مدت موفق شد ردپای خوبی از خود به جای بگذارد.

*دلایل انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی اتحاد کلباء

اکثر کسانی که مسائل فوتبال خلیج فارس را دنبال می‌کردند، با توجه به عادت معمول خلیج‌فارس مبنی بر تکیه بر مدارس آموزشی لاتین و اروپایی و همچنین مربیان کشورهای عربی مانند مصر، تونس، مراکش و عراق انتظار گامی را نداشتند که توسط مدیریت اتحاد کلباء برداشته شد.

عیسی بوسیم، عضو کمیته فنی باشگاه اتحاد کلباء در گفتگو با روزنامه های اماراتی درباره این انتخاب، گفت: مجیدی از بین 4 کاندیدایی که روی میز کمیته فنی باشگاه بود، انتخاب شد.

وی ادامه داد: نام مجیدی با توجه به ملاحظات بسیاری از جمله تجربه و شناخت او از فوتبال امارات بر نام های دیگر برتری پیدا کرد.

بوسیم به هفت سالی که مجیدی به عنوان بازیکن در لیگ امارات سپری کرده، اشاره کرد و در سال 2000 در تیم الوصل (امپراتور) فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد و به مدت 6 سال به جز مدت کوتاهی در سال 2003، او در لیگ امارات بود. 

وی افزود: او همچنین در فصل گذشته بدون شکست تیم استقلال را به عنوان قهرمانی لیگ  برتر ایران هدایت کرد.

ترجمه از فارس

بوسیم در پایان سخنان خود، گفت: همگرایی قوی در سطح فنی و تاکتیکی بین فوتبال ایران و لیگ حرفه ای امارات وجود دارد.

*دستاوردهای فرهاد مجیدی

مجیدی اخیرا تیم استقلال تهران را به قهرمانی در لیگ برتر ایران رساند و رکوردهای زیادی را به نام خود ثبت کرد.

استقلال تهران با کسب 19 پیروزی و 11 تساوی به اولین تیم تاریخ لیگ برتر ایران تبدیل شد که فصل را بدون شکست به پایان رساند.

استقلال همچنین با کسب 68 امتیاز بالاترین امتیاز قهرمان لیگ در یک فصل را شکست و از رقبای سنتی خود یعنی پرسپولیس و سپاهان اصفهان که در دو عنوان قبلی 67 امتیازی شده بودند، پیشی گرفت.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.