کره‌جنوبی 2-0 آلمان؛ پایانی بر مانشافت افتضاح 2018/ جام جهانی در چنین روزی


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در بیست و هفتم ژوئن (6 تیر) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1954 تا 2018 انجام شده است. 

بیست و هفتم ژوئن در تاریخ جام جهانی

مجارستان 4-2 برزیل؛ نبرد برن

در چنین روزی از جام جهانی 1954 دو مسابقه مرحله یک چهارم نهایی انجام شده که آلمان غربی و برزیل به یوگسلاوی و مجارستان غلبه کردند. دیدار مجارستان و برزیل که با برد 4 به 2 مجارها همراه بود، 3 اخراجی داشت و بازیکنان، عکاس ها و هواداران، بعد از بازی در تونل ورزشگاه طوری به جان هم افتادند که پلیس مجبور به دخالت شد. داور مسابقه بعدها در مصاحبه ای اعلام کرد طرفین بیشتر شبیه حیوان رفتار می کردند تا انسان! از این مسابقه به عنوان نبرد برن یاد می شود.

آلمان 4-1 انگلیس؛ مانشافتی قدرتمند و شوت تاثیرگذار لمپارد در فوتبال

آلمان که در 2006 در خانه، جام را تقدیم دیگر رقبای اروپایی کرده بود، با تیمی پخته و قدرتمند راهی آفریقای جنوبی شده بود و داعیه قهرمانی داشت. آنها در مرحله یک هشتم باید با انگلیس پرستاره مصاف می دادند. نیمه اول مسابقه دو به یک به نفع آلمان ها پیش می رفت که انگلیس در دقیقه 38 و بلافاصله بعد از گل اول، حمله جدیدی ترتیب داد و این فرانک لمپارد بود که یکی از شوت های مشهور خود را روانه دروازه نویر جوان کرد. حتی با چشم غیرمسلح هم مشخص بود توپ وارد گل شده، ولی داور و کمک داور در میان بهت و تعجب تماشاگران، اعلام گل نکردند. 

انگلیس اگر این توپ به گل تبدیل می شد، بازی را به تساوی می کشاند و احتمالا با روحیه بهتری به رختکن می رفت. با این حال، چنین نشد و ژرمن ها در نیمه دوم 2 گل دیگر توسط توماس مولر فوق العاده آماده زدند تا با نتیجه ای درخشان، رقیب سنتی را از پیش رو بردارند و به جمع 8 تیم برتر مسابقات برسند. بعد از این بازی و گل واضح لمپارد بود که زمزمه های اولیه برای استفاده از تجهیزات الکترونیکی در فوتبال مطرح شد که در نهایت بعد از سال، منجر به معرفی و استفاده از کمک داور ویدیویی یا وار شد. 

کره جنوبی 2-0 آلمان؛ تیر خلاص بر پیکره قهرمان جهان

در روسیه 2018، آلمان به عنوان قهرمان جهان راهی مسابقات شده بود. آنها چند ستاره از جمله فیلیپ لام، باستین شواین اشتایگر و میروسلاو کلوزه را دیگر به همراه نداشتند و در یورو 2016 هم در مرحله نیمه نهایی کنار رفته بودند. آلمان 2018 را با باخت غافلگیرکننده ای برابر مکزیک آغاز کرد و در بازی دوم با گل غیرممکن دقایق تلف شده تونی کروس به زحمت برابر سوئد به پیروزی رسید تا امیدهایش زنده بماند. 

آنها در بازی سوم گروهی که بسیار هم تعیین کننده بود، باید تیم نه چندان قدرتمند کره جنوبی را شکست می دادند که از زدن حتی یک گل به این تیم آسیایی ناکام ماندند و در شرایطی که تلاش می کردند تک گل خورده را جبران کنند، روی اشتباه مانوئل نویری که جلو کشیده بود، گل دوم را هم دریافت کردند که طلسم قهرمانان جام جهانی، این بار نصیب آنها شود و افتضاح 2018 آنها تکمیل شود. بعد از مسابقات، متس هوملز، مسوت اوزیل و توماس مولر به عنوان مقصران اصلی عملکرد ضعیف آلمان شناخته شده و برای همیشه از سوی یواخیم لوو کنار گذاشته شدند، ولی توماس مولر از بازگشت به اوج در بایرن مونیخ، دوباره به تیم ملی فراخوانده می شود.

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.