تبریک تولد 50 سالگی زیدان از طرف یوونتوس با نقل قول های جالب


زین الدین زیدان چهره اسطوره ای فرانسه، رئال مادرید و یوونتوس 50 ساله شد. زیدان در 1996 با مبلغ سه میلیون دلار از بوردو به بیانکونری پیوست. او تحت هدایت مارچلو لیپی و در کنار بزرگانی مانند دیدیه دشان، دل پیرو، داویدز و کونته به یکی از اصلی ترین ستاره های دنیای فوتبال تبدیل شد و موفق به دریافت توپ طلا شد. زیزو طی 5 سال بازی برای یوونتوس 2 اسکودتو کسب کرد و 2 بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید. او 5 سال عضو بیانکونری بود تا آنکه با رقمی رکوردشکن راهی رئال مادرید شد. 

باشگاه یوونتوس با چند تصویر، نقل قول و کلیپ مهارت های زیدان، تولد 50 سالگی او را تبریک گفت:

تبریک تولد به اسطوره یوونتوس، زین الدین زیدان. 

بیش از یک افسانه
زیدان در کنفرانس خبری، 16 فوریه 2016:
برای من ایتالیا یعنی تورین. یووه از من بازیکنی بزرگ و انسانی بزرگ ساخت. همیشه آن را در قلبم نگه می دارم. 
مصاحبه زیدان در 20 ژوئن 2008:
ذهنیت برنده ام را در یووه یاد گرفتم. فقط آنجا بود که درک کردم پیروزی ضروری است. حضور در یکی از بهترین باشگاه های جهان، فشار ضرورت نتیجه گیری را به شما وارد می کند. شما باید بعد از پیروزی فروتن بمانید و وقتی می بازید، مجبورید سخت تر تلاش کنید. 

 

زیزو، مصاحبه با گاردین در 4 آوریل 2004:
خوش شانس بودم که از محیطی سخت آمدم. آنجا نه فقط فوتبال، بلکه زندگی را یاد می دهد. کودکان زیادی از نژادهای متفاوت و خانواده های فقیر آنجا بودند. مردم برای گذراندن روز با مشکل مواجه بودند. موسیقی مهم بود، فوتبال بخش آسان آن بود. 
ادگار داویدز در سال 2000:
او در یک ثانیه فکر می کند و در ثانیه بعد عمل می کند. او بازیکن خاصی است؛ بازیکنی اصیل و استثنایی. او در شرایطی فضا می سازد که سایرین نمی توانند. فقط بهترین ها می تواند چنین کاری انجام دهند. مهم نیست کجا توپ را بگیرد یا توپ به چه شکل به سمت او برود، زیدان می تواند از دردسر بیرون بیاید. ابتکار و تکنیک او شگفت انگیز است.  

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.