آلمان 2-1 هلند؛ تف کاری باورنکردنی فرانک ریکارد/ جام جهانی در چنین روزی


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در بیست و چهارم ژوئن (3 تیر) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1950 تا 2018 انجام شده است. 

بیست و چهارم ژوئن در تاریخ جام جهانی

صعود برزیل و سوئد به فینال 1958

در چنین روزی، مسابقات نیمه نهایی جام جهانی 1958 در سوئد انجام شد که برزیل قدرتمند با هت تریک پله، فرانسه و ژوست فونتن را 5 به 2 از پیش رو برداشت و در طرف دیگر، سوئد موفق شد 3 به یک، مدافع عنوان قهرمانی یعنی آلمان غربی را از دور رقابت ها کنار بزند. 

مقام سومی برزیل با شکست ایتالیا

ایتالیا و برزیل به عنوان بازندگان در برابر آرژانتین و هلند، راهی مسابقه رده بندی 1978 شده بودند و در رقابت برای مقام سومی، این برزیل بود که 2 به یک رقیب اروپایی خود را از پیش رو برداشت تا در کشور همسایه، روی سکوی سوم مسابقات قرار بگیرد. 

یک هشتم نهایی تماشایی 1990

در چنین روزی در 24 ژوئن 1990، مسابقاتی تماشایی از مرحله یک هشتم نهایی انجام شده است. در اولین دیدار، رقابت کلاسیک و فوق العاده هیجان انگیز بین برزیل و آرژآنتین انجام شد. هر دو تیم مثل همیشه پر از ستاره بوده و داعیه قهرمانی داشتند. سوپرکلاسیکو کم گل پیش رفت و در نهایت این یاران مارادونا بودند که با گلزنی دوست صمیمی دیگو، کلودیو کانیگیا، توانستند رقیب سنتی را از پیش رو برداشته و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. مارادونا بعد از پایان مسابقه، پیراهن خود را با یکی از بازیکنان برزیل تعویض کرد و در جریان خوشحالی ناشی از صعود، عکس هایی از او با پیراهن برزیل ثبت شد. این تنها باری بود که دیگوی همیشه متعصب و وطن پرست، پیراهن رقیب دیرینه را به تن کرد. 

در دیگر دیدار این مرحله هم، 2 قدرت اروپایی دنیا یعنی آلمان و هلند برابر هم قرار گرفتند. مانشافت توانست با گلزنی کلینزمان و برمه، تکلیف صعود را مشخص کند و گل پنالتی کومان در دقیقه 89، تاثیری در نتیجه نگذاشت تا شاگردان بکن باوئر راهی جمع هشت تیم برتر مسابقات شوند. با این حال، زشت تر از هر چیز، اتفاقی بود که بین فرانک ریکارد و رودی فولر رخ داد. بعد از درگیری فیزیکی در زمین، مهاجم سابق میلان دهن خود را پر از آب کرد و همه را روی گردن رودی فولر خالی کرد. واقعا رقت انگیز بود و بدتر اینکه ریکارد دوباره هم تکرارش کرد! تف ریکارد آن قدر بزرگ بود که مهاجم سابق رم و مارسی چند لحظه طول کشید تا بفهمد چه چیزی دارد روی کمرش سر می خورد. این یکی از بدترین صحنه های تاریخ جام جهانی و شاید تاریک ترین لحظه فوتبالی ریکارد به حساب می آید.

روز تلخ ایتالیا

در چنین روزی، 2 حذف تلخ برای ایتالیا انجام شده. در جام جهانی 2010، آنها 2 به 3 برابر اسلواکی بازنده شدند. آتزوری از 3 دیدار تنها 2 امتیاز گرفت و بعد از پاراگوئه، اسلواکی و نیوزلند، در قعر گروه ششم مسابقات قرار گرفت. همچنین در جام جهانی 2014، ایتالیا در دیدار نهایی خود در گروه که با اتفاق مشهور گازگرفتگی کیلینی از سوی سوارز هم همراه بود، با تک گل کاپیتان گودین، صفر به یک برابر اروگوئه بازنده شد تا برای دومین دوره پیاپی نتواند از گروه خود صعود کند. در مطلبی جدا به هر 2 رخداد می پردازیم. 

ایتالیا 2-3 اسلواکی (جام جهانی 2010)
اروگوئه 1-0 ایتالیا (جام جهانی 2014)
اروگوئه 1-0 ایتالیا (جام جهانی 2014)

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.