مرور خاطرات میشل پلاتینی در روز تولدش: او را برای یک لقمه نان خریدیم اما او روی آن فوی گراس گذاشت


آمار میشل پلاتینی در یوونتوس به عنوان یک هافبک خیره کننده است. او طی 224 بازی برای بیانکونری، 104 گل و 106 پاس گل ثبت کرد؛ سه بار آقای گل سری آ ایتالیا شد و 3 بار توپ طلا را کسب کرد. پلاتینی همچنین با یوونتوس به عنوان بازیکن به تمام افتخارات ممکن دست یافت. 

در روز تولد لروی، باشگاه یوونتوس به طور جالب و متفاوتی تولد او را تبریک گفت و نقل قول هایی از او و جانی آنیلی منتشر کرد:

تولد میشل پلاتینی، اسطوره یوونتوس مبارک. چیزی بیش از یک اسطوره. 

یوونتوس یکی از نقل قول های جانی آنیلی، عموی آندره آ آنیلی رئیس وقت یوونتوس را منتشر کرد که گفته بود:

ما او را برای یک لقمه نان خریدیم و او روی آن فوی گراس (غذای تجملی و گران قیمت فرانسوی که از جگر اردک تهیه می شود) گذاشت.

پلاتینی در بخشی از صحبت هایش می گوید:

زیباترین لحظات زندگی ام را با پوشیدن پیراهن یوونتوس گذراندم اما این فقط به خاطر جام هایی نبود که کسب کردم و به آن افتخار می کنم. بازی برای یوونتوس آگاهی از این امر است که من برای ادامه زندگی ام به افسانه فوتبال تعلق دارم. برای من یوونتوس یعنی تاریخ فوتبال. یوونتوس یعنی فرهنگ، استایل، اشتیاق و عشق. 

میشل پلاتینی در بخش دیگری از صحبت هایش می گوید:

آووکاتو (لقب جانی آنیلی به معنی سناتور) جانی آنیلی بزرگ به من یاد داد چگونه زندگی کنم. بونیپرتی به من یاد داد چگونه پولم را خرج کنم و در سوی دیگر از تراپاتونی یاد گرفتم چگونه حمله کنم. 

یکی دیگر از بخش های صحبت های پلاتینی مربوط به خداحافظی زودهنگامش از فوتبال به عنوان بازیکن بود. خبرنگار از او پرسید هنگام خداحافظی چه چیزی بیش از هر چیز برایت سنگین است؟

اینکه 32 ساله باشم و دیگر نتوانم زحمت بکشم. دیگر نتوانم عرق بریزنم. دیگر نتوانم برای پیشرفت تلاش کنم. فکر می کنم من هرگز دیگر پیشرفت نمی کنم. دوست داشتم 17 ساله بودم و همه چیز را دوباره شروع می کردم. 

خبرنگار: شما مرد وفاداری بودید؛ حداقل به تیم های خودتان در فوتبال: نیس، سنت اتین و یوونتوس

و پلاتینی پاسخ می دهد:

نیس به عنوان شهر زادگاهم، سنت اتین چون بهترین باشگاه فرانسه است و یوونتوس چون بهترین باشگاه جهان است. 

 بیش از یک افسانه

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.