ریکاردو ساپينتو سرمربى استقلال شد / رسمی


ريكاردو ساپينتو سرمربى سابق باشگاه‌هاى اسپورتينگ ليسبون و براگاى پرتغال به عنوان سرمربى جديد باشگاه استقلال انتخاب شد.

به گزارش طرفداری و به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، ستاره سابق تيم ملى فوتبال پرتغال و باشگاه اسپورتينگ با بيش از ١٢ سال سابقه مربی‌گرى و حضور متوالی در رقابت‌هاى باشگاهى و قاره‌اى اروپا با باشگاه استقلال به تفاهم رسید و به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال این باشگاه انتخاب شد. 

ساپينتوى ٤٩ ساله با تجربه هدايت اسپورتينگ ليسبون و براگا در پرتغال، واسكودوگاماى برزيل، ستاره سرخ بلگراد، تیم‌های باشگاهی یونان و ترکیه و لهستان، استاندارد ليژ بلژيك و انتخاب به عنوان برترين مربى سال در اين كشور همچنين كسب عنوان قهرمانى جام حذفى بلژيك، براى نخستين بار حضور در فوتبال باشگاهى ايران را تجربه خواهد كرد. 

ساپینتو علاوه بر قهرمانی در جام حذفی بلژیک با استاندارد لیژ، نایب قهرمان لیگ‌ این کشور شده است. او همچنین با ستاره سرخ بلگراد نایب قهرمان لیگ شده و توانسته علاوه بر مقام سومی با اسپورتینگ لیسبون با حذف منچسترسیتی به مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کند. ساپینتو با براگا از مرحله گروهی لیگ باشگاهی اروپا به عنوان بهترین تیم گروه صعود کرد در حالی که براگا در این مرحله بهترین آمار دفاعی و هجومی را داشت. 

اين مربى پرتغالى در طول هفته گذشته و پس از آغاز مذاکرات، اطلاعات گسترده‌اى در خصوص شرايط استقلال و بازيكنان تيم قهرمان لیگ برتر فوتبال ايران جمع آورى كرده است و به زودی برای مراسم معارفه به ایران خواهد آمد. او در نخستين گام پس از ورود به تهران اقدامات لازم به منظور تداوم قهرمانی در فصل جديد را در دستور كار قرار خواهد داد.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.