روز تاریخی فوتبال ایران در کره جنوبی؛ مشت های گره کرده کی روش بعد از انجام ماموریت غیرممکن


تیم ملی ایران در مسیری سخت برای صعود به جام جهانی، 9 سال قبل برابر تیم ملی کره جنوبی در شهر سوون برنده شد و برای چهارمین بار به جام جهانی صعود کرد.

به گزارش طرفداری، تیم ملی بعد از 2 برد، یک مساوی و 2 باخت در آستانه حذف از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 قرار گرفته بود، تیم ملی در سه بازی آخر برابر لبنان در تهران، قطر در دوحه و کره جنوبی در سوون باید برنده می شد.

مسیر صعود تیم ملی به جام جهانی فوتبال تا حدودی غیر ممکن به نظر می رسید، برد برابر لبنان منطقی بود اما بردن قطر و کره جنوبی در زمین حریفان تقریبا غیر ممکن بود. ایران هیچ گاه در بازیهای رسمی برابر کره جنوبی در زمین حریف خود برنده نشده بود.

تیم ملی ایران بعد از برد برابر قطر و لبنان در روز 28 خرداد ماه سال 1392 به مصاف تیم ملی کره جنوبی رفت و برابر این تیم با گل رضا قوچان نژاد 1-0 برنده شد.

با این نتیجه ممکن بود صعود خود کره ای ها هم به خطر بیفتد چرا که در دیداری دیگر ازبکستان در مصافی پرگل تیم قطر را شکست داد و تنها 2 گل برای صعود خودش و حذف تیم ملی کره جنوبی فاصله داشت.

به هرحال تیم ملی ایران موفق شد یک صعود تاریخی را جشن بگیرد و یکی از سکانس های ماندگار آن مسابقه، مشت های گره کرده کارلوس کی روش مقابل کره ای ها بود.

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.