جام جهانی در چنین روزی (18)؛ وقتی مجارستان بهترین پیروزی تاریخ را رقم می‌زند


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در پانزدهم ژوئن (25 خرداد) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1958 تا 2014 انجام شده است. 

بیشتر مسابقات امروز در تاریخ جام جهانی، مربوط به مراحل گروهی مسابقات است که در تصویر مشاهده می کنید. در کنار این، دو دیدار از مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی 2002 انجام شده است که در آنها، آلمان و انگلیس با شکست پاراگوئه و دانمارک، راهی مرحله یک چهارم نهایی شده اند.  

پانزدهم ژوئن در تاریخ جام جهانی

اما دیدار روز جام جهانی مربوط به دهه 80 میلادی است؛ جایی که جام جهانی 1982، بزرگترین پیروزی جام جهانی را به خودش دید. البته گاها در جام جهانی نتایج بزرگ زیادی مثل پیروزی 8 بر0 آلمان برابر عربستان یا حتی برد 9-0 مجارستان برابر کره جنوبی شکل گرفته، اما مجارستان یک برد بزرگ دیگر دارد که به عنوان بهترین برد تاریخ جام جهانی از آن یاد می شود. این تیم در دور گروهی در گروه سوم جام جهانی 82، در مقابل السالوادور، نماینده کونکاکاف، قرار گرفت و این تیم را با نتیجه 10 بر 1 تحقیر کرد. این بازی 11 گل داشت و تنها دیدار در جام جهانی است که یک تیم در آن، تعداد گل دو رقمی داشته و بهترین پیروزی تاریخ جام جهانی به حساب می آید. السالوادور که بعد از 1970، برای دومین بار به جام جهانی رفته بود، دیگر در این مسابقات حاضر نبودند!


 در همین رابطه بخوانید:طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.