جام جهانی در چنین روزی (15)؛ اشک و حسرت برای آرژانتین در آخرین جام جهانی باتیستوتا


دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در یازدهم ژوئن (22 خرداد) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1938 تا 2014 انجام شده است. 

هر 4 بازی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1938 در یازدهم ژوئن آن سال برگزار شده و مجارستان، سوئد، ایتالیا و برزیل راهی مرحله نیمه نهایی شدند. فرانسه در اولین بازی اش در آغاز ماجراجویی 1998، آفریقای جنوبی را با 3 گل از دوگاری، ایسا (گل به خودی) و آنری شکست داد. همچنین در چنین روزی، جام جهانی 2014 در برزیل کلید خورد و در دیدار افتتاحیه، میزبان پرقدرت آغاز کرد و کرواسی را 3 به یک شکست داد. اولین گل این دوره از جام جهانی از سوی مارسلو و به صورت گل به خودی در دقیقه 12 این مسابقه ثبت شد. 

دوازدهم ژوئن در تاریخ جام جهانی

در چنین روزی، دیدارهایی از دور گروهی جام های جهانی 2006 و 2010 هم انجام شده که در تصویر مشاهده می‌کنید، ولی مهم‌ترین دیدار امروز جام جهانی، مسابقه آرژانتین و سوئد در 2002 کره و ژاپن است. قبل از این مسابقه، انگلیس و سوئد 4 امتیازی بودند و آرژانتین 3 امتیاز داشت. انگلیس به مصاف نیجریه صفر امتیازی و حذف شده رفت و با ثبت یک تساوی بدون گل، 5 امتیازی شد. در بازی همزمان، آرژانتین و سوئد به مصاف هم رفتند تا تیم دوم صعود کننده از گروه مشخص شود. آرژانتین با کوله باری از ستاره ها از جمله خاویر زانتی، پابلو نیمار، آریل اورتگا، هرنان کرسپو، کلودیو کانیگیا، کلودیو لوپز و البته گابریل باتیستوتا مقابل سوئد که اولاف ملبرگ، مارکوس آلباک و هنریک لارسن را در ترکیب داشت، صف آرایی کرد. 

نیمه اول مسابقه بدون گل به پایان رسید و با این نتیجه، سوئد بود که به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد می شد. نیمه دوم هم برای آرژانتینی ها خوب پیش نرفت و این سوئدی ها بودند که توسط اسونسون در دقیقه 59 به گل رسیدند تا امید آلبی سلسته کمتر و کمتر شود. هرنان کرسپو که در دقیقه 58 به جای کاپیتان باتیستوتا وارد زمین شده بود، خیلی دیر در دقیقه 88 گل تساوی را برای کشورش زد، ولی در نهایت مسابقه یک-یک مساوی تمام شد تا مارچلو بیلسا و شاگردانش خیلی زود با جام جهانی وداع کنند و آخرین جام جهانی باتی گل، خیلی تلخ به پایان برسد. 

ترکیب آرژانتین برابر سوئد در جام جهانی 2002
ایستاده از راست: والتر ساموئل، خوزه چاموت، مائوریسیو پوچتینو، پابلو کاوایرو، خوان پابلو سورین
نشسته از راست: آریل اورتگا، پابلو آیمار، خاویر زانتی، گابریل باتیستوتا، ماتیاس آلمیدا، کلودیو لوپز


 در همین رابطه بخوانید:طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.