درخواست روسای فدراسیون‌ ها در دیدار با مدیرکل شورای المپیک آسیا چه بود؟


روسای فدراسیون‌های ورزشی امروز با حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا دیدار کردند.

به گزارش طرفداری، سیدرضا صالحی امیری در نشست دبیر کل شورای المپیک آسیا، رئیس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت:

از حضور حسین المسلم و حیدر فرمان، دو مقام عالی ورزش آسیا و جهان در ایران تشکر می‌کنم. آنها امروز برنامه فشرده‌ای داشتند از جمله دیدار با معاون اول رئیس جمهور، دیدار از موزه ملی ورزش، دیدار با وزیر ورزش و جوانان و دیدار با مجموعه مدیران و مربیان و نسل نوجوان شنا.

وی در ادامه افزود:

ما اخیرا در تاشکند دیدارهای خوبی را با المسلم داشتیم. آقای المسلم و فرمان! باید بگویم این عزیزانی که امروز در این جلسه حاضر هستند صف اول ورزش قهرمانی ایران و پرچمدار افتخارات این کشور هستند و من و آقای سجادی، وزیر ورزش به داشتن این سرمایه‌ها افتخار می‌کنیم. 

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان یادآوری کرد:

فدراسیون‌ها ما ظرفیت‌های زیادی دارند و می‌توانند نقش زیادی در ورزش جهان داشته باشند. در شرایط سخت کرونا بدون یک روز تعطیلی اردوها را ادامه دادند و با کسب سهمیه راهی المپیک شدند. با همه محدودیت ها کاروان ایران با رنک اول در منطقه و چهارم آسیا به کار خود پایان داد.

وی افزود:

تا دو‌ ماه دیگر کاروان ۵۰۰ نفره ایران به بازی‌های کشورهای اسلامی قونیه اعزام خواهد شد.‌ اردوهای لازم نیز برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو انجام می‌شود و نهایتا برای المپیک پاریس آماده می شویم. مسیر سختی را طی کردیم ولی فدراسیون‌های ما عزم و ارده جدی برای درخشش در المپیک پاریس را دارند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در این نشست عنوان کرد:

به المسلم و حیدرفرمان خوش آمد می گویم. قاره آسیا بیش از ۶۰ درصد جمعیت دنیا را داشته و تعداد زیادی کشور فعال در ورزش دارد. شما به عنوان یک فرد آسیایی و نفر اپل شنای جهان قطعا با مشکلات دیپلماسی در ورزش دنیا آشنا هستید. همه روسای فدراسیون های حاضر در این جلسه، افراد حرفه ای در ورزش هستند و سیاسی نیستند که راجع سیاست صحبت کنیم. حدود ۴۰ سال است که ما در دو جبهه می جنگیم، یکی با تحریم های آمریکا و دیگری با رقبا می جنگیم و کار بسیار سختی است.

در ادامه محمدرضا داورزنی خاطرنشان کرد:

در خیلی از ورزش‌های جهان ما جزو تاپ ترین‌های دنیا هستیم. والیبال، ووشو،کشتی، کاراته و تکواندو و … با همه مشکلاتی که دشمن ایجاد کرده و برخورد سیاسی که در محافل مختلف انجام شده مدال های خوبی آوردند و در بازی‌های آسیایی، المپیک و قهرمانی جهان با وجود فشارها نتایج خوبی را کسب کردند.

وی در ادامه افزود:

امیدوارم ریاست شورای المپیک آسیا را بگیرید و از ظرفیت مدیران ورزش ایران در آسیا و فدراسیون‌های بین المللی استفاده کنید و در انتخاب ها و گرفتن کرسیها در آسیا و فدراسیون‌های بین المللی و بالاتر  از آن حمایت کنید. با توجه به قدمت ایران و پیام صلح و دوستی که همواره برای ملت‌ها داریم ما مدت‌ها است عضوی در IOC نداریم. متاسفانه در دنیای امروز سیاه نمایی و به مردم ما ظلم شده است از شما که ایران و ظرفیت های ایران را خوب می‌شناسید می‌خواهم از این پتانسیل‌ها استفاده شود.

محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی نیز در این نشست گفت:

از شورای المپیک آسیا برای زحمتی که برای برگزاری رویدادها می کشند، تشکر می کنم. ایران قدمت زیادی در ورزش دارد و بعد از چین، کره و ژاپن، قدرت بعدی در آسیا ایران است. در برخی رشته ها حتی از این سه کشور هم سبقت گرفته ایم. سه در خواست را دارم؛ اولین مورد، گرفتن میزبانی رویدادهای آسیایی است. با توجه به زیر ساخت های خوبی که داریم میزبانی رویدادهای آسیایی را می خواهیم و از ما حمایت کنید. 

وی ادامه داد:

بحث دوم، کسب کرسی های بین‌المللی است. در گذشته نه چندان دور، دبیر خانه دو رشته المپیکی را در ایران داشتیم‌ و فکر می کنم در دوران خود به نحو احسن دبیرخانه را اداره کردند‌. همه مدیران که دور میز نشستند، قوی و فنی هستند و تلاش می کنند که پرچم ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز در آورند که افتخار آن برای قاره آسیا نیز هست. از نمایندگان ایران حمایت کنید تا کرسی های موثر در سطح جهان و آسیا بگیرند و قول می دهم نمایندگان خوبی خواهند بود. مورد سوم، حمایت شورای المپیک آسیا در بحث های داوری، حقوقی و انضباطی است. عموما در این موارد فدراسیون های جهانی و دادگاه CAS ورود می کنند. خواهش می کنم شورای المپیک به داوری ها ورود کند چون می خواهیم عدالت اجرا شود.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.