جام جهانی در چنین روزی (9)؛ ادامه بحران فرانسوی‌ها و مصدومیت بابی رابسون


جام جهانی همواره در طول تاریخ، طی ماه های می، ژوئن و جولای برگزار شده است. با این حال، قطر در جام جهانی 2010 و پرداخت هزینه های سنگین، میزبانی جام جهانی 2022 را به عهده گرفت و توانست مسئولان فیفا را متقاعد کند فصل برگزاری جام جهانی را تغییر دهد تا برای اولین بار در طول تاریخ فوتبال، خبری از جام جهانی تابستانی نباشد و دوره پیش رو، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر)، آغاز شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در ششم ژوئن (16 خرداد) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1962، 1970، 1978، 1986 و 2002 انجام شده است. 

در چنین روزی در جام جهانی 1962، برزیل در شرایطی که پله را برای ادامه جام از دست داده بود، با درخشش آماریلدو، 2 به یک از سد اسپانیا گذشت و آلمان، شیلی میزبان را با 2 گل شکست داد. از جام جهانی 1970، اروگوئه موفق شد ایتالیای پرستاره را بدون گل متوقف کند و اتحاد جماهیر شوروی، 4 به یک بلژیک را در هم کوبید. 

مهم ترین بازی جام جهانی 1978 در چنین روزی، بین تیم میزبان، آرژانتین، و فرانسه انجام شد که در نهایت آلبی سلسته 2 به یک میهمان اروپایی اش را شکست داد. همچنین در همین دوره، آلمان 6 به صفر مکزیک را در هم کوبید که 2 گل بازی را کارل هاینتس رومنیگه به ثمر رساند. 

دیدارهایی از مرحله گروهی جام جهانی 1986 مکزیک هم انجام شده که در مهم ترین مسابقات، برزیل یک بر صفر الجزایر را شکست داد و انگلیس برابر مراکش متوقف شد؛ در طی این مسابقه، بابی رابسون، کاپیتان سه شیرها شدیدا مصدوم و از میدان خارج شد و عکس روز هم به همین رخداد اشاره دارد.

در ادامه دور گروهی جام جهانی 2002 هم کامرون با تک گل ساموئل اتوئو، عربستان سعودی را شکست داد و فرانسه به عنوان قهرمان جهان و با ادامه بحران در نتیجه گیری بعد از شکست برابر سنگال، در دیدار دوم دور گروهی برابر اروگوئه متوقف شد تا روژه لمه مجبور شود برای بازی آخر دور گروهی، دست به دامن زین الدین زیدان مصدوم شود!

 


در همین رابطه بخوانید:طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.