پهلوان ایرانی امتیاز آورترین سنگین وزن تاریخ


امیرحسین زارع در مسابقات تورنمنت قزاقستان در حالی قهرمان شد که در کشتی آخر برابر نماینده میزبان، ابتدا 8-0 عقب افتاد و شرایط به گونه ای بود که قزاق ها حتی اعتراض دادند که 10-0 برنده بوده اند!

به گزارش طرفداری، با این حال کاملا روشن بود که زارع می تواند این حریف را شکست دهد و همین گونه هم بود و زارع در 3 دقیقه کشتی 21 امتیاز از حریف گرفت و برنده شد اما….

درست است ما قهرمان جوانی داریم که در 21 سالگی یک  طلای جهانی و یک برنز المپیک دارد و جوانترین قهرمان تاریخ سنگین وزن ما هنگام دریافت مدال المپیک و جهانی بوده است اما ما از چنین قهرمانی انتظار داریم که برابر رقبا این قدر امتیاز از دست ندهد.

شاید امیر حسین زارع انتظار ما را بالا برده است که ما بیشتر از این که 21 امتیاز خارق العاده او را ببینیم، امتیازات از دست رفته اش را می بینیم اما واقعا:

1- اگر در فعل و انفعال اولیه، امیر حسین به جای 8 امتیاز 10 امتیاز از دست می داد چه می شد؟

2- اگر غفلتا شانه اش به تشک می چسبید چه اتفاقی رخ می داد؟

بر این اساس از امیر حسین زارع می خواهیم کمی از این هیجانات فوق العاده را در کشتی هایش بکاهد و به اطمینان در مبارزاتش بیافزاید، به راستی ما هم درست متوجه نشدیم که امیرحسین برابر کشتی گیری که آن قدر راحت از او 21 امتیاز گرفت چطور در ابتدای مسابقه 8 امتیاز از دست داد و تا مرحله شکست برابر او هم پیش رفت!طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.