جام جهانی در چنین روزی (8)؛ گلزنی رابی کین برابر آلمان در وقت‌های تلف شده


جام جهانی همواره در طول تاریخ، طی ماه های می، ژوئن و جولای برگزار شده است. با این حال، قطر در جام جهانی 2010 و پرداخت هزینه های سنگین، میزبانی جام جهانی 2022 را به عهده گرفت و توانست مسئولان فیفا را متقاعد کند فصل برگزاری جام جهانی را تغییر دهد تا برای اولین بار در طول تاریخ فوتبال، خبری از جام جهانی تابستانی نباشد و دوره پیش رو، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر)، آغاز شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در پنجم ژوئن (15 خرداد) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1938، 1986 و 2002 انجام شده است. 

در چارچوب جام جهانی 1938، برزیل و لهستان در دیداری که با تساوی 4-4 به وقت های اضافه رفته، در نهایت 6 به 5 به بازی خاتمه داده اند که از نتایج جالب تاریخ جام جهانی است. از جام جهانی 1986، ایتالیا و آرژانتین از مرحله گروهی باهم بازی کرده اند که آرژانتین توانسته با گلزنی مارادونا، باخت را با تساوی عوض کند. 

اما از جام جهانی 2002، آمریکا توانسته پرتغال را 3 به 2 شکست دهد. آلمان با گلزنی مجدد کلوزه از ایرلند پیش افتاده، ولی این رابی کین بوده که با گلزنی در وقت های تلف شده، یک امتیاز برای کشورش بدست آورده است. ایرلند با برد در بازی پلی آف برابر ایران، راهی این دوره از جام جهانی شده بود و تیمی پرستاره به شمار می رفت. 


در همین رابطه بخوانید:طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.