جام جهانی در چنین روزی (5)؛ ورود نیروهای پلیس به زمین و مصدومیت شدید پله


جام جهانی همواره در طول تاریخ، طی ماه های می، ژوئن و جولای برگزار شده است. با این حال، قطر در جام جهانی 2010 و پرداخت هزینه های سنگین، میزبانی جام جهانی 2022 را به عهده گرفت و توانست مسئولان فیفا را متقاعد کند فصل برگزاری جام جهانی را تغییر دهد تا برای اولین بار در طول تاریخ فوتبال، خبری از جام جهانی تابستانی نباشد و دوره پیش رو، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر)، آغاز شود. 

طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در دوم ژوئن (12 خرداد) مسابقات مختلفی انجام شده است. 

شاید مهم‌ترین دیدار امروز، مسابقه جنجالی شیلی و ایتالیا در چارچوب جام جهانی 1962 است که به نبرد سانتیاگو مشهور شده است. بازی از همان ضربه اول، خشن شروع شد و داور مسابقه، آقای کِن اَستون انگلیسی، در ثانیه دوازدهم اولین خطا را اعلام می کند و بازی در ادامه بیشتر شبیه راگبی پیش می رود تا فوتبال. دقیقه 12، جورجو فرینی اقدام به لگدپرانی بدون توپ به سمت هورنیو لاندا از شیلی می کند. داور حرکت را خطا تشخیص می دهد و از بازیکن می خواهد از زمین بیرون برود که با امتناع فرینی مواجه می شود تا در نهایت داور دست به دامن پلیس شیلی می شود. لیونل سانچز از شیلی چند دقیقه بعد سعی می کند با مشت، انتقام هم بازی اش را بگیرد، ولی اخراج نمی شود. دقیقه 41 ماریو دیوید از ایتالیا، به هوا بلند می شود و در یکی از مرگبارترین خطاهای ممکن با لگد به صورت سانچز می زند تا استون دوباره تصمیم به اخراج بگیرد. سانچز در ادامه بینی هومبرتو ماسکیو را با مشتی که به صورتش می زند، می شکند، ولی باز هم در زمین می ماند.  پلیس مجبور می شود سه بار برای آرام کردن این بازی متشنج وارد زمین بشود و مسابقه ای که در نهایت میزبان مسابقات، دو بر صفر برنده از آن خارج می شود، به نام نبرد سانتیاگو مشهور و برای همیشه موندگار می شود!

در همین رابطه ببینید و بخوانید:

دیگر دیدارهای امروز همه شامل مراحل گروهی و جام های جهانی 1962، 1970، 1978، 1986 و 2002 انجام شده که در یکی از آنها، برزیل در 1962 با جمهوری چک به تساوی رسیده است. این دیدار از آن جهت اهمیت دارد که پله، فوق ستاره و امید اول گلزنی سلسائو، زمانی که اقدام به زدن یک شوت از راه دور می کند، به شدت مصدوم شده و ادامه جام جهانی را به طور کامل از دست می دهد. همچنین در دوم ژوئن 1986، آرژانتین برابر کره جنوبی 3 بر یک برنده شد تا جام جهانی مارادونا با پیروزی برای آلبی سلسته آغاز شود. سایر بازی های انجام شده امروز را مشاهده می کنید و عکس روز هم مربوط به نبرد سانتیاگوی مشهور است:


در همین رابطه بخوانید:طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.