موسوی: اکوادور یک غنیمت برای تیم ملی است/ باید با حریفان نامدارتری بازی کنیم


به گزارش طرفداری و به نقل از فارس، علی موسوی، در مورد برگزاری دومین دیدار دوستانه تیم ملی ایران پیش از جام جهانی 2022 قطر مقابل اکوادور، اظهار داشت:

اکوادور جزو تیم‌های خوب آمریکای جنوبی است که امسال بالاتر از مدعیانی مثل کلمبیا، شیلی و پاراگوئه به جام جهانی رسید. این تیم قدرتی و تکنیکی است و در شرایطی که ما نمی‌توانیم برای برگزاری بازی با خیلی از کشورها، برنامه‌ریزی کنیم انتخاب اکوادور یک غنیمت برای تیم ملی است.

وی افزود:

رسیدن اکوادور به جام جهانی 2022 نشان می‌دهد سطح خیلی بالایی دارد. زمانی که خودم عضو تیم ملی بودم دو بار با این تیم در آمریکا و کانادا بازی کردیم و همان زمان هم خیلی ما را اذیت کردند. دیدار دوستانه با این تیم و همچنین کانادا را‌‌‌‌‌‌‌‌ به فال نیک می‌گیرم. البته اگر بتوانیم با حریفانی که اسم بزرگ‌تری هم دارند بازی دوستانه برگزار کنیم. خیلی به سود ماست.

بهترین گلزن دیدارهای رو در روی ایران و اکوادور در خصوص اینکه برخی کارشناسان اعتقاد دارند بهتر بود تیم ملی در مناطقی که شرایط آب‌وهوایی مشابه با قطر، میزبان جام جهانی دارند دیدارهای دوستانه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار کند، توضیح داد:

شرایط تیم ملی ما به شکلی است که امکان برگزاری دیدار دوستانه با خیلی از کشورها را‌‌‌‌‌‌‌‌ نداریم. اولین تیمی که به ایران لبیک بگوید با آن بازی می‌کنیم. انتخاب حریف در شرایط فعلی، برای ما سخت است و دست فدراسیون هم چندان باز نیست که گزینه‌های متعددی برای انتخاب حریف و البته محل برگزاری دیدارهای دوستانه داشته باشد. در این شرایط برنامه‌ریزی برای دیدارهای تدارکاتی خیلی سخت است.

موسوی ادامه داد:

با توجه به این مسائل، برای عقب نماندن از برگزاری دیدارهای دوستانه کانادا و اکوادور را‌‌‌‌‌‌‌‌ که البته حریفان خوبی هم هستند انتخاب کردیم. انتخاب حریف مهم است و با توجه به وضعیت فعلی تفاوتی ندارد این بازی دوستانه در کانادا، قطر یا هر کشور دیگری برگزار شود. جام جهانی مهم‌ترین رویداد فوتبالی دنیا است و باید برنامه‌ریزی دقیقی برای آن انجام داد.

 

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد:

باید ببینیم چه تیم‌هایی سبک بازی مشابه انگلیس، آمریکا یا تیمی که قرار است از پلی‌آف به گروه ما اضافه شود، دارند. باید در دیدارهای دوستانه حریفان خود در جام جهانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ شبیه‌سازی کنیم. این موضوع باید اصل باشد، اما شرایط ما برای برگزاری دیدارهای دوستانه متفاوت است و هر تیمی پیدا شود، قبول می‌کنیم که با آن بازی کنیم.

موسوی در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال برای انتخاب کانادا و اکوادور به عنوان حریفان تدارکاتی شاگردان دراگان اسکوچیچ گفت:

گفتم که شرایط سختی برای انتخاب حریفان تدارکاتی داریم و با این وضعیت اکوادور و کانادا برای نخستین دیدارهای تدارکاتی خوب هستند. البته سبک بازی آنها به جز آمریکا شبیه سایر هم‌گروه‌های ایران در جام جهانی نیست. تیم آمریکا هم نسبت به حریفی که 20 سال پیش با آن بازی کردیم، تفاوت پیدا کرده است. اکنون بازیکنانش حرفه‌ای‌تر شده‌اند و در لیگ‌های خوب دنیا بازی می‌کنند.

وی افزود:

انگلیس هم در این سال‌ها خیلی پیشرفت کرده است. اکنون نزدیک به جام جهانی نیستیم و می‌توانیم با کانادا و اکوادور دیدار تدارکاتی خوبی داشته باشیم، اما در ماه‌های آتی باید با دو سه تیمی که شباهت بیشتری به حریفان ما در جام جهانی دارند بازی کنیم.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد:‌ تیم ملی ایران همیشه به خدا توکل دارد و با غیرت و تعصب بازیکنانش می‌خواهد سایر مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌ جبران کند. در خیلی از مواقع چنین اتفاقاتی رخ داده و امیدوارم در این دوره که گروه سختی هم در جام جهانی داریم با دوندگی و غیرت بازیکنان مسائل دیگر  را‌‌‌‌‌‌‌‌ جبران کنیم.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.