بارسلونا مقصد رویایی لواندوفسکی؛ مهاجم لهستانی خواهان تجربه یک چالش جدید


چندی پیش نشریه بیلد آلمان خبر از عدم قصد روبرت لواندوفسکی برای تمدید قراردادش با بایرن مونیخ و احتمال بالای جدایی او از این باشگاه داد.

طرفداری | حال اسکای آلمان و کری هاو خبرنگار اشپورت آینس، ضمن تایید خبر عدم تمدید قرارداد لواندوفسکی با بایرن مونیخ، اعلام کرده‌اند که مقصد رویایی این مهاجم لهستانی پس از ترک مونیخ، بارسلونا خواهد بود. لواندوفسکی پس از 12 سال حضور در آلمان، خواهان تجربه کردن چالشی جدید در دوران حرفه‌ای خود است. همچنین یولیان ناگلزمان و روبرت لواندوفسکی نیز چندان روابط خوبی با یکدیگر ندارند.
 

نارضایتی لواندوفسکی از سیاست بایرن مونیخ در قبال تمدید قراردادش

سران بایرن مطلع شدند که تنها میزان حقوق دریافتی برای لواندوفسکی مطرح نیست، بلکه این مهاجم تنها می‌خواهد چالش جدیدی را تجربه کند. باشگاه تاکنون پیشنهاد جدیدی را برای تمدید قرارداد به لواندوفسکی ارائه نداده است. اگر بایرن نخواهد که بازیکنش را در سال 2023 به صورت رایگان از دست بدهد، تابستان پیش‌رو آخرین فرصت آن‌ها خواهد بود. با این حال خیلی چیز‌ها به اولین مذاکره بین دو باشگاه بایرن مونیخ و بارسلونا بستگی دارد.

بارسلونا آماده ارائه پیشنهادی سه ساله به روبرت لواندوفسکی

 به کزارش کیکر، اکنون دیگر فروش لواندوفسکی در پنجره تابستانی پیش‌رو دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. اما فروش لواندوفسکی دو شرط دارد:

  1. آیا بایرن مونیخ جانشینی برای روبرت لواندوفسکی پیدا خواهد کرد؟
  2. آیا می‌توانند از فروش، مبلغ مورد نظر خود را به دست بیاورند

بایرن مونیخ برای فروش روبرت لواندوفسکی، خواهان مبلغی در حدود 40 میلیون یورو است. با تمدید قرارداد مولر تا سال 2024 که این موضوع در مورد مانوئل نویر نیز صدق می‌کند، این سیگنالی از سوی بایرن مونیخ به سوی روبرت لواندوفسکی بود که او نباید روی یک قرارداد طولانی مدت، حساب باز کند. باواریایی‌ها قصد داشتند پیشنهاد تمدید قرارداد تا سال 2024 را به لواندوفسکی ارائه دهد اما چنین چیزی برای این مهاجم قابل قبول نیست. در هر حال به طور مکرر، نام لواندوفسکی در ماه‌های اخیر در کنار بارسلونا آمده است.
 

پیشنهاد بیش از 30 میلیون یورویی بارسلونا به روبرت لواندوفسکی

 

با این وجود، این باشگاه اسپانیایی هنوز هم مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند. با فروش فلیپه کوتینیو به آستون ویلا، کاتالان‌ها 20 میلیون یورو به دست آوردند و فروش احتمالی فرنکی دی یونگ به منچستریونایتد، می‌تواند برای آن‌ها بیش از 70 میلیون یورو به ارمغان بیاورد. بارسلونا آماده است قراردادی تا سال 2025 به لواندوفسکی پیشنهاد دهد.

این فکر در بایرن مونیخ وجود دارد که جدایی لواندوفسکی می‌تواند اثرات مثبتی برای تیم داشته باشد

به گزارش بیلد، بایرن مونیخ در حال عقب کشیدن از موضع خود درباره فروش احتمالی لواندوفسکی در پنجره نقل و انتقالاتی تابستان پیش‌رو است. سران باشگاه و هم تیمی‌های لواندوفسکی متوجه شده‌اند که او در هفته‌های اخیر چقدر عصبانی بوده است. برای بسیاری، در این مورد که آیا نگه داشتن لواندوفسکی بر خلاف میلیش در باشگاه منطقی است یا خیر، شک و تردید‌هایی به وجود آمده است.
 

بایرن مونیخ تصمیمش را گرفته است؛ لواندوفسکی فروشی نیست

در رختکن بایرن مونیخ مخصوصا در بین حلقه رهبران تیم این فکر وجود دارد که جدایی لواندوفسکی، می‌تواند اثرات مثبت ورزشی نیز در بر داشته باشد. با وجود ویژگی‌های فوق العاده‌ای که لواندوفسکی دارد، اما کل بازی هجومی بایرن مونیخ پیرامون این بازیکن قرار دارد. با خروج احتمالی لواندوفسکی، بایرن در حمله انعطاف پذیر‌تر و غیر قابل پیش بینی‌تر خواهد شد. به ویژه وینگر‌ها می‌توانند بیش‌تر از قبل پیشرفت کنند و نقش بیش‌تری در فرایند گلزنی داشته باشند.

در هر حال سران بایرن مونیخ اکنون به دقت بررسی می‌کند که جدایی لواندوفسکی برای باشگاه‌شان چه پیامد‌هایی دارد. از یک طرف باشگاه می‌تواند از فروش او پولی به دست آورد و حقوق دریافتی کلان لواندوفسکی را پس انداز کند. اما از سوی دیگر یافتن جانشینی برای لواندوفسکی، کار آسانی نیست.
 


همچنین بخوانید:

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.