بوستون سلتیکس 107-110 میلواکی باکس؛ کلاس درس دفاع هالیدی در تی دی گاردن؛ بازی پنجم برای باکس!


میلواکی در پنجمین بازی این سری بع طوری غیرقابل با‌ور پیروز شد.

به گزارش طرفداری، در چارچوب رقابت های پلی آف NBA و در راند دوم بازی ها، بوستون سلتیکس در پنجمین مسابقه این سری میزبان میلواکی باکس بود. اگر نگوییم زیباترین سری پلی آف امسال، حداقل این سری یکی از بهترین های این فصل بوده است و دو تیم در آن اهداف بالایی دارند. بازی پنجم در شرایطی آغاز می شد که میلواکی باکس، مزیت بازی خانگی ای که در بازی اول از بوستون گرفته بود را در بازی چهارم از دست داد تا سری 2-2 به تساوی کشیده شود و همه چیز برای بازگشت کامل بوستونی ها در خانه و در ورزشگاه پر شور و حرارت آنها یعنی تی دی گاردن آماده بود.

گزارش بازی

این مسابقه آغاز شد و از همان شروع کار انتظار می رفت بازی نزدیکی ببینیم ولی در کوارتر دوم نمایش درخشان جیسون تیتم و جیلن براون، برتری را برای سلتیکس به ارمغان آورد. عملکرد درخشان این دوستاره در کنار بازی خوب مارکوس اسمارت و سایر بازیکنان سلتیکس باعث شد تا این روند در کوارتر سوم و چهارم ادامه پیدا کند و در این میان مایک بودنهالزر، سرمربی باکس با استفاده از تایم اوت های خود و تاکتیک های خاص، در تلاش برای حفظ تیمش در مسابقه بود. در سوی مقابل اما جیسون تیتم و جیلن براون کاملا غیرقابل توقف نشان می دادند. در نهایت در حالی که به نظر همه چیز خبر از پیروزی بوستون می داد و آنها حاشیه امنیت مناسبی داشتند، به یکباره پرتاب سه امتیازی حساس یانیس آنتتوکومپو از‌ راه رسید تا اختلاف به سه امتیاز برسد. حمله بعدی بوستون نیز به امتیاز ختم نشد و در ادامه جرو هالیدی در حالی که 42 ثانیه به پایان بازی زمان مانده بود، با پرتاب سه امتیازی خود موفق شد پس از مدت ها نتیجه مسابقه را به تساوی در عدد 105‌ هدایت کند.

بوستون که برتری خود را از دست داده بود با دستان مطمئن جیسون تیتم موفق به کسب دو پرتاب آزاد شد و باز هم بوستون پیش افتاد. حمله بعدی باکس توسط یانیس هدایت شد و او نیز موفق به گرفتن خطا از گرنت ویلیامز و دو پرتاب آزاد شد. پرتاب اولی توسط یانیس وارد سبد شد اما پرتاب دوم او از دست رفت ولی به یکباره بابی پورتیس، با ریباند عالی خود و رها کردن توپ به سمت سبد، باعث شد تا میلواکی از حریف خود پیش بیوفتد!

پس از تایم اوتی که ایمی اودکا گرفت، حمله بعدی بوستون توسط اسمارت آغاز شد و در حالی که این بازیکن چیزی تا رسیدن به سبد حریف نداشت، به یکباره جرو هالیدی از راه رسید و با دفاع خارق العاده خود و بلاک شات اسمارت، توپ را برای تیمش پس گرفت. در آخرین حمله باکس پت کانینگتون دو پرتاب آزاد خود را به دست آورد و تنها بوستون شش ثانیه زمان داشت. باز هم توپ به اسمارت سپرده شد و باز هم دفاع فوق العاده هالیدی و توپ ربایی بی نظیر او، سلتیکس را بازنده و میلواکی را فاتح بازی پنجم این سری تماشایی کرد.

در بخش آماری، در تیم میلواکی باکس، یانیس آنتتوکومپو با 40 امتیاز و 11 ریباند بهترین بازیکن میدان بود و تیمش را در این برد هدایت کرد. جرو هالیدی نیز با 24 امتیاز به کارش خاتمه داد. در تیم بوستون اما، جیسون تیتم و جیلن براون به ترتیب 34 و 26 امتیاز آوردند ولی نتوانستند مانع از شکست تیمشان در بازی پنجم شوند.

بدین ترتیب به صورت کاملا غیرقابل باوری میلواکی برنده این مسابقه شد و سری 3-2 به سود آنها شد. دیدار بعدی دو تیم در خانه باکس برگزار خواهد شد و این در حالی است که میلواکی برای رسیدن به فینال کنفرانس شرق تنها نیازمند یک برد دیگر است. با این حال در خصوص این سری هنوز نمی توان نظری قطعی داد چرا که بوستون در بازی های قبلی نشان داد که می تواند به خوبی به این سری برگردد. چیزی که مشخص است، بازی ششم این سری جذابیت های خاص خود را خواهد داشت. 

آمار بازی

میلواکی باکس
بوستون سلتیکس

 طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.