کونته و هفت خان سهمیه، یا رکوردت را بشکن یا برو


تاتنهام تحت هدایت آنتونیو کونته برای راه‌یابی به لیگ‌ قهرمانان اروپا باید در دیدار هفته‌ی بعد مقابل آرسنال به پیروزی برسد.

طرفداری| در ابتدای فصل و پس از مذاکرات طولانی، مالکان تیم سفیدپوش لندنی سرمربی جدید خود را معرفی کردند. نونو اسپریتو مربی پرتغالی و موفق ولوز که همراه این باشگاه ابتدا به پرمیرلیگ صعود کرد و سپس در سال نخست خود در بالاترین سطح فوتبال به منطقه کسب سهمیه مسابقات اروپایی رسید. نونو در استعدادیابی عالی عمل کرد و اغلب با جذب بازیکنان پرتغالی نقش پررنگی در اوج گرفتن ستارگان هموطن خود داشت.

او پس از چند فصل موفق آماده‌ی ماجراجویی جدید خود می‌شد که پیشنهاد دنیل لوی به دستش رسید. از سمت دیگر اسپرز نتوانسته بود پس از پوچتینو به مربی و سبک دلخواه خود دست یابد و مدیران این تیم امیدوار بودند که ناجی کشتی غرق شده‌ی آن‌ها، نونو باشد.

مربی پرتغالی به امید تقویت خط دفاعی باشگاه، کار خود را شروع کرد و توانست با بازیکنان جوان و آینده‌داری مانند گولینی در خط دروازه و مدافعانی مانند رویال و رومرو قرارداد امضا کند. تاتنهام فصل را با سه پیروزی که شامل برتری مقابل شاگردان گواردیولا نیز می‌شد آغاز کرد که موجب شد امیدواری‌های هواداران به حداکثر خود برسد تا اینکه پاتریک ویرا و کریستال پالاس، ترمز اسپریتو را کشیدند.

روند نزولی تیم همراه با مصدومیت و افت ستارگان جدید ادامه یافت تا نونو به سرعت روبه‌روی درهای خروجی قرار بگیرد. شکست تحقیرآمیز مقابل منچستر نقطه پایان او بود تا لوی به جذب کونته و ربودن وی از شیاطین سرخ وسوسه شود. دون آنتونیو با ایجاد تغییرات نسبی و البته چند خرید موفق در ژانویه باشگاه را از میانه‌های جدول به جمع بالانشینان فرستاد تا جنگ سهمیه را داغ کند.

همزمان با افت چلسی و آرسنال این شاگردان مرد ایتالیایی بودند که شروع به درخشش کردند اما پیروزی‌های حساس آرتتا مقابل رقیبان سنتی تمام معادلات را برهم زد. اکنون تاتنهام با 4 امتیاز اختلاف نسبت به آرسنال در بازی هفته بعد محکوم به پیروزی است، در شرایطی که کونته آماری نگران کننده را مقابل توپچی‌ها به ثبت رسانده است.

وی مقابل قرمزهای لندن در 8 مسابقه تنها یک بار طعم پیروزی را چشیده و با 4 شکست خاطرات تلخی از نبرد با این رقیب سنتی دارد. حال شایعه‌هایی نیز نسبت به جدایی او در صورت عدم راه‌یابی اسپرز به لیگ قهرمانان از این تیم به گوش می‌رسد. کونته یا باید بر دشمن سرسخت چیزه شود یا مانند سرمربی‌های اخیر باشگاه با خشم لوی روبه‌رو شود.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.