مهدی طارمی؛ بازیکنی که از ترکیه فرار کرد و قهرمان پرتغال شد / گزارش سایت گل ترکیه


سایت گل ترکیه در گزارشی به شرح زندگی طارمی و ماجرای انتقالش به باشگاه ریزه اسپور پرداخت و از او به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن پورتو یاد کرد.

به گزارش طرفداری، شنبه شب در چارچوب هفته سی و سوم لیگ پرتغال، پورتو در لیسبون به مصاف بنفیکا رفت و به برتری یک بر صفر رسید تا به قهرمانی لیگ پرتغال دست یابد.

از روز گذشته رسانه‌های پرتغالی به تمجید از طارمی پرداختند و از ملی‌پوش کشورمان به عنوان بزرگترین ستاره پورتو در این قهرمانی نام بردند.

پس از رسانه‌های پرتغالی نوبت به سایت گل ترکیه رسید تا لب به تمجید از بازیکن کشورمان باز کند.

سایت گل با تیتر «مهدی طارمی، بازیکنی که از ریزه‌ سپور فرار کرد، در پورتو با بیش از 20 گل زده قهرمان پرتغال شد» به تمجید از ستاره کشورمان پرداخت.

این رسانه معتبر نوشت: مهدی طارمی، ستاره بزرگ پورتو در سی‌امین قهرمانی در لیگ پرتغال بود. مهاجم ایرانی به تاثیرگذارترین بازیکن کونسیسائو در این فصل نام گرفت و توانست در 32 بازی این فصل 20 گل بزند و 12 پاس گل بدهد. او فصل گذشته نیز در 34 بازی برای پورتو 17 گل زد و 12 بار پاس گل داد تا نشان دهد درخششی ادامه‌دار دارد. از طرف دیگر او هم گل می‌زند و هم در گلسازی تیمش شریک است و به عبارتی مهره بزرگ پورتو نامیده می‌شود.

این رسانه مشهور دنیا ادامه داد:‌ طارمی در فصل 2016-2017 به تیم ریزه‌اسپور ترکیه منتقل شده بود ولی بدون بازی کردن در این تیم به کشورش بازگشت. ریزه‌اسپور از او به فیفا شکایت کرد و فیفا نیز جریمه 800 هزار یورویی و محرومیت 4 ماهه برای او نوشت. او باعث شد تا تیم سابق یعنی پرسپولیس ایران از 2 پنجره نقل و انتقالاتی نیز محروم شود.

سایت گل نوشت: پس از پرسپولیس به قطر رفت و با 500 هزار یورو به الغرافه پیوست. سپس به صورت رایگان راهی پرتغال شد و در فصل اولش در اروپا برای ریوآوه 18 گل به ثمر رساند و با 4.7 میلیون یورو به پورتو رسید و در فصل دوم حضورش در پورتو به دومین گلزن پرتغال با 20 گل رسید.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.