دردسرهای تمام نشدنی یک استعلام به ظاهر ساده!


عواقب و دردسرهای استعلام حسن کامرانی فر از فیفا تمامی ندارد و فدراسیون فوتبال همچنان گرفتار برگزاری یک جلسه رسمی با حضور تمامی اعضای هیات رییسه است.

به گزارش طرفداری، با توجه به استعلامی که دبیرکل فدراسیون فوتبال از فیفا گرفت، از ابتدا قابل پیش بینی بود جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال با حضور کمتر از هشت عضو رسمیت پیدا نمی کند اما صبح امروز برخی افراد تلاش کردند اینگونه وانمود کنند که جلسه هیات رییسه حتی با حضور هفت عضو هم شکل رسمی پیدا خواهد کرد. انگار قوانین فیفا پارچه استرچ است و هر هفته کِش می آید!

خارج از شوخی از همان روزی که حسن کامرانی فر بدون هماهنگی با اعضای هیات رییسه از فیفا استعلام گرفت، مشخص بود فدراسیون فوتبال برای برگزاری نشست رسمی هیات رییسه اش با دست اندازهای بسیاری مواجه می شود.

حالا فدراسیون تنها در صورتی می تواند یک جلسه رسمی داشته باشد که حتما هر 8 عضو در آن شرکت کنند. هفته گذشته خداداد افشاریان با آگاهی از این موضوع که بدون حضور شهره موسوی تعداد اعضا به حد نصاب نمی رسد، از شرکت در جلسه ای که به میزبانی مقر اصلی فدراسیون فوتبال در خیابان سئول برگزار شد، خودداری کرد و در توجیه غیبت خود گفت نمی خواست در یک جلسه غیررسمی و بی فایده شرکت کند چرا که پیش بینی می کرد میان اعضا بحث و جدل پیش بیاید.

اتفاقا پیش بینی افشاریان درست از آب درآمد و اعضای حاضر در جلسه غیررسمی قبلی، مجادله کلامی داشتند. دو عضو به شدت بابت استعلام بدون هماهنگی از دبیرکل شاکی بودند. البته حسن کامرانی فر بعد از چند روز سکوت در یک گفتگوی رادیویی ادعا کرد گرفتن استعلام از فیفا کار درستی بوده و او طبق اساسنامه عمل کرده است.

اگر اساسنامه ملاک باشد به صراحت عنوان شده امکان برگزاری جلسه رسمی تنها با حضور دو سوم اعضا ممکن است. اگر حسن کامرانی فر در استعلام خود از فیفا تاکید می کرد هیات رییسه فدراسیون فوتبال ایران از ابتدا 9 نفره بوده چرا که دو نایب رییس اول و دوم فدراسیون حکم سرپرستی داشتند و از مجمع رای نگرفتند، می شد فیفا را متقاعد کرد دو سوم هیات رییسه فدراسیون فوتبال شش نفر هستند اما نحوه استعلام ایمیلی حسن کامرانی فر از فیفا باعث شد فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کند همان 11 نفر را ملاک قرار می دهد.

با این حساب اگر کار کامرانی فر طبق اساسنامه و درست و اصولی بوده، کار امروز کارمند فدراسیون که به رسانه ها خبر فیک داد و ادعا کرد جلسه حتی با حضور شش به علاوه یک نفر (6 نفر در سالن حضور داشتند و شهره موسوی هم قرار بود در بازداشت از طریق اسکایپ در جلسه شرکت کند) رسمیت پیدا می کند، نادرست و غیر اصولی و غیر قانونی بوده است.

نمی شود بک بار برای بستن دهان منتقدان به اساسنامه پناه برد و کار اشتباه دبیرکل را با سرپوش اساسنامه توجیه کرد و بار دیگر برای متقاعد کردن رسانه ها به پخش یک خبر جعلی، اساسنامه را کنار گذاشت. به هر حال همان رسانه هایی که تحت تاثیر خبر فیک ادعا کرده بودند جلسه با شش به علاوه یک نفر رسمی می شود، حالا از تبدیل جلسه به هم اندیشی خبر می دهند.

هیات رییسه فدراسیون فوتبال اگر مصمم است دهم خردادماه جلسه مجمع را برگزار کند، باید تا قبل از 20 اردیبهشت، یعنی 21 روز قبل از مجمع، طبق اساسنامه دعوت نامه ها را به همراه صورت های مالی و گزارش عملکرد برای اعضای مجمع ارسال کند.

 

همچنین بخوانید:

فوری: جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال به حد نصاب نرسیدطرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.