المپیک ناشنوایان برزیل | مریم خدابنده دو طلا کسب کرد


مریم خدابنده تکواندو کار شهرستان فسا از توابع استان فارس در رقابت های تکواندو المپیک ناشنوایان که در برزیل در حال برگزاری است، ۲ نشان ارزشمند طلا را در بخش انفرادی و تیمی برگردن آویخت.

 به گزارش طرفداری، خدابنده در پنجمین روز این رقابت ها در رشته پومسه انفرادی در بین ۹ شرکت کننده به عنوان نفر دوم راهی فینال شد تا در این مرحله برای کسب مدال طلا به مصاف ورزشکار کره ای برود.

این ورزشکار پرافتخار فسایی در فینال این مسابقات با به دست آوردن ۶/ ۹۰ امتیاز با حریف کره ای مساوی کرد اما از آنجا که امتیاز اجرای مریم خدابنده بالاتر از تکواندو کار کره ای بود با رای داوران به مدال طلا دست یافت، ورزشکار کره ای نشان نقره  گرفت و تکواندو کاری از کشور ترکیه هم مدال برنز به خود اختتصاص داد.

دومین نشان طلای خدابنده، پر افتخارترین  

همچنین مریم خدابنده در بخش  پومسه تیمی که با  شرکت هشت تیم برگزار شد همراه با مرتضی رضا صفت به مبارزه با حریفان رفت و در پایان با کسب ۷ / ۲۴  امتیاز دومین نشان طلای این دوره از مسابقات هم از آن خود کرد.

خدابنده برای سومین بار است که در المپیک حضور می یابد و  تاکنون  موفق  شده است ۲ نشان برنز در سال های  ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ و ۲ نشان طلای الیمپیک ۲۰۲۱  بر زیل  را کسب کند و پر افتخار ترین ورزشکار فارس در المپیک باشد.

ورزشکاران شرکت کننده از فارس در المپیک برزیل

مریم خدابنده  در رشته تکواندو، زینب حسن پور ( کاراته ) مژده مردانی (کاراته ) آسیه مردانی (مربی کاراته ) و فاطمه اسفندیاری در رشته  تیراندازی پنج بانوی شرکت کننده از فارس هستند.

همچنین در بخش آقایان، علی کهربایی  و  محمد شایان در رشته کاراته و  علیرضا صالحی در دو و میدانی دیگر ورزشکاران اعزامی به المپیک از فارس هستند.

 کاروان ورزشی ۷۵ نفره آقایان و بانوان  ناشنوایان شرکت کننده از ایران  با شعار “موفقیت در سکوت” راهی المپیک ۲۰۲۱ برزیل شده اند.

 کاروان ایران در رشته‌های تیراندازی، جودو، تکواندو، کاراته، کشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، فوتبال و والیبال ساحلی در این بازی‌ها حضور دارند.

بیست و چهارمین دوره رقابت های المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوایان با شرکت بیش از چهار هزار ورزشکار از ۸۰ کشور دنیا، از ۱۱ اردیبهشت ماه به میزبانی کاشیاس دو سول برزیل آغاز و تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

کاروان ایران در بیست و سومین دوره  المپیک ناشنوایان  که سال  ۲۰۱۷  در ترکیه برگزار شد،  با ۳۱ مدال شامل ۵ طلا،  ۹ نقره و ۱۷ برنز در  رده هفتم جدول ایستاد.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.