احسان امینی: دوست داشتم مومنی و یگانه‌ جعفری هم مدال می‌ گرفتند


احسان امینی از درخشش در بازی های آسیایی می گوید.

به گزارش طرفداری، احسان امینی در خصوص قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا به تسنیم گفت:

خدا راشکر که نتیجه خیلی خوب بود. کسب 6 مدال طلا، یک نقره و یک برنز اتفاق خوبی بود، کاش همه بچه‌ها مدال می‌گرفتند ولی خب قسمت نشد.

وی در مورد گفت‌وگویی که بعد از قهرمانی یدالله محبی، در کنار تشک با او داشت و با اصرار این کشتی‌گیر مواجه شده بود، توضیح داد:

محبی می‌خواست که بالا رفته و روی تشک با هم دور افتخار بزنیم که من نمی‌خواستم این کار را انجام دهم ولی او اصرار زیادی داشت که این کار را با هم انجام دهیم و آخر سر هم هر دو با هم با پرچم دور افتخار زدیم.

این مربی کرمانشاهی در مورد عملکرد ملی‌پوشان اوزان ده گانه، گفت:

به نظر من همه بچه‌ها خوب بودند حتی آن دو نفر که مدال نگرفتند. رضا مومنی هنوز در رده جوانان است، مهدی یگانه جعفری خوب وزن کم نکرد، من خیلی دوست داشتم که هر دوی اینها مدال بگیرند اما نشد. مصطفوی هم با پای آسیب‌دیده برنز آسیا را گرفت. داریوش حضرتقلی‌زاده خوب بود ولی حریف کشتی فینالش اختلاف فاحشی با او داشت. در واقع حریف خیلی بهتر بود و با اختلاف هم برد. او قهرمان جهان و المپیک بود. رحمان عموزاد شاهکار کرد. خیلی کشتی‌های خوبی گرفت و این نوید روزهای خوبی را در وزن 65 کیلوگرم داد. مهدی یگانه جعفری نتوانست کشتی‌های خوبی که در قهرمانی کشور گرفته بود را اینجا بگیرد، او استحقاقش را داشت اما شاید به خاطر شرایط وزنی‌اش و اینکه برگشت خوبی نداشت، این اتفاق رخ داد. یونس امامی هم خوب بود، او دور اول با ژاپن پراشتباه ظاهر شد اما در کل کشتی‌های قابل قبولی داشت، هرچند از یونس امامی توقع خیلی بیشتر است.

وی ادامه داد:

علی سوادکوهی در 79 کیلو قهرمان شد ولی به نظر من باید خیلی بهتر از این کشتی بگیرد، دلیلش را باید خودش بگوید که چرا در فینال آنطور ظاهر شد. شاید بیماری و شاید هم اضافه وزن باعث شد که اینطور مبارزه کند، اما انتظار ما از او این نبود. درست است که طلا گرفت اما توقع کشتی‌های بهتری را از سوادکوهی داریم. در 86 کیلو مصطفوی خیلی خوب ظاهر شد. او به پونیا باخت اما یکی دو پوئن اورا در این کشتی ندادند، با وجودی که مچ پایش آسیب دیده بود اما کشتی خوبی در مبارزه سوم پنجمی داشت و به برنز آسیا رسید. امیرحسین فیروزپور در 92 کیلو خیلی خوب و دلاورانه کشتی گرفت و فکر کنم روزهای خیلی درخشانی در انتظارش است. او خیلی جسور و جویای نام است، البته باید ایرادها و کم تجربگی‌اش را برطرف کند، در آینده می‌تواند یکی از خوب‌های کشتی ما باشد. محمدحسین محمدیان هم یک سر و گردن از حریفان آسیایی بالاتر بود، در واقع آسیا در حدش نبود. یدالله محبی خیلی خوب گرفت، البته کمی در فینال احتیاط کرد و محتاطانه برد اما کشتی‌های قبلش کیفیت کارش را نشان داد و نسبت به مبارزه‌هایی که قبلا از او دیده بودم، اینجا عملکرد بهتری داشت.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود مسابقات قهرمانی آسیا از سطح کیفی پایینی برخوردار بوده، گفت:

خیلی از قهرمانان جهان و المپیک در این مسابقات حضور داشتند، من غیر از کشتی‌گیر ژاپنی غایبی ندهیم، ماهیت کشتی آسیا همین است. راوی کومار قرقیزستانی، باجرانگ هندی و خیلی از عنوان داران قرقیزستان، ازبک و هند در این دوره از رقابت‌ها حاضر بودند.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.