غیر رسمی؛ تمدید قرارداد لوکا مودریچ با رئال مادرید


حافظه‌ تاریخی

سه‌شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۲

لوکا مودریچ، مرد گمشده تاتنهام

فصل 2011/2012 برای تاتنهام یکی از بهترین فصل ها بود. آنها فصل را در رتبه ی چهارم به پایان رساندند و تنها لیگ قهرمانان را به این دلیل که چلسی خود قهرمان این رقابت ها شده بود از دست دادند، در حالی که یک رتبه از چلسی بالاتر بودند.
یکی از اصلی ترین بازیکنان تاتنهام در آن رقابت ها، لوکا مودریچ بود. سبک بازی او از دلایل اصلی موفقیت تاتنهام در آن فصل بود.توانایی لوکا در کنترل سرعت بازی با توپ ربایی های خوب در عمق خط میانی و دادن پاس های دقیق، آن فصل را برای تاتنهام به یک فصل فوق العاده تبدیل کرده بود.
با اینکه لوکا تنها موفق به دادن 6 پاس گل شد ولی در ایجاد بسیاری از موقعیت ها و گل ها سهیم بود.
نقش او در آن فصل، بازی ساز عمقی بود. وی توپ را با دقت پاس دهی فوق العاده اش در تمام زمین می‌چرخاند و در هر بازی حداقل 2 موقعیت گل ایجاد می‌کرد.

وی با اسکات پارکر ارتباط بسیار خوبی داشت و پارکر با کند کردن بازی حریف در ضد حمله ها، کمک زیادی به لوکا می‌کرد. همچنین آدبایور در آن فصل فوق العاده بود.

وی موفق به زدن 17 گل در لیگ شد و این نتیجه ی سبک بازی لوکا بود.
در پایان فصل لوکا با قیمت 33 میلیون پوند به رئال مادرید فروخته شد و همچنین تغییر در کادر فنی ضربه ی بزرگی به تاتنهام زد.این ضربه در این فصل کاملا پدیدار شده است.

تاتنهام توانایی از کار انداختن حریفان را ندارد و تنها موفق به زدن 9 گل شده است و سبک بازی غوطه ور به همراه حرکت در ضد حمله ها در تاتنهام باقی مانده ولی آنها به طرز نا امید کننده ای این سبک را پیاده می‌کنند.لوکا در کنترل سرعت بازی و آرام کردن ضد حمله ها فوق العاده بود و این دقیقا چیزی است که تاتنهام این فصل آن را گم کرده است.

نمی‌توان گفت که سبک فعلی تاتنهام به موفقیت نخواهد رسید، آنها تنها به یک تلنگر برای شروع احتیاج دارند و با این سبک موفق خواهند شد. این اتفاق چیزی نیست که یک شبه بیفتد ولی در طول زمان تاتنهام دوباره به فرم قبلی بازخواهد گشت.ثبات در بازی ها چیزی است که برای یک تیم موفقیت حاصل می‌کند و بازیکنانی مثل اریکسن و هولبی با توانایی بالا در ایجاد موقعیت، می‌توانند جای خالی لوکا را برای اسپورز پر کرده و دوباره آنها را به روزهای خوب بازگردانند.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.