ملکه الیزابت دوم 96 ساله شد؛ سن او از قدمت ناپولی، رم و فیورنتینا بیش‎تر است


21 آوریل 1926، تاریخ تولد ملکه الیزابت دوم است. ملکه سلطنتی بریتانیا دیروز، 96 ساله شد. او در حال سپری کردن هفتادمین سال سلطنت خود به عنوان ملکه بریتانیا است و طی یک قرن زندگی، شاهد اتفاقات تاریخی فراوانی بوده است.

ملکه الیزابت دوم در زمان برگزاری اولین جام جهانی در سال 1930، چهار ساله بود. وقتی انگلستان برای اولین و آخرین بار فاتح جام جهانی (1966) شد، او 40 ساله بود و سیزدهمین سال سلطنت خود را سپری می کند. ملکه خودش در بازی فینال حاضر بود و جام قهرمانی را به بابی مور کاپیتان انگلستان تقدیم کرد. اکنون 30 سال از درگذشت بابی مور می گذرد. معدود بازماندگان آن تیم اکنون دهه هشتم و نهم زندگی خود را سپری می کنند.

ملکه الیزابت / جام جهانی / فوتبال

به نقل از فوتبال ایتالیا، سن ملکه الیزابت حتی از قدمت بسیاری از باشگاه های فوتبال نیز بیشتر است. به عنوان مثال، باشگاه های ناپولی و فیورنتینا چند ماه پس از تولد ملکه تاسیس شدند. قدمت باشگاه رم حدود یک سال کمتر از سن ملکه است. سمپدوریا، ستاره سرخ و لیون در دوران جوانی ملکه تاسیس شدند. سن ملکه از قدمت باشگاه لیون حدود 24 سال بیشتر است. در نهایت وقتی باشگاه پاری سن ژرمن تاسیس شد، ملکه بریتانیا 44 سال داشت و در حال سپری کردن هجدهمین سال سلطنت خود بود.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.