حمید سوریان: این میدان آسیایی جزیی از چرخه انتخابی است


حمید سوریان به تیم ملی کشتی فرنگی بابت نایب قهرمانی در رقابت های آسیا تبریک گفت.

به گزارش طرفداری، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی و دارنده ۷ مدال طلای المپیک و جهان در کشتی فرنگی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود:

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی با کسب ۴ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز و کسب عنوان نایب قهرمانی توسط تیم کشورمان به پایان رسید که ۶ مدال آور مسابقات جهانی نروژ در این رقابت‌ها حضور نداشتند و کادر فنی طبق وعده‌ای که داده بود نفرات برتر چرخه انتخابی تا رقابت‌های جام تختی را به این مسابقات برد و پای نتایج آنها ایستاد و این کار جای تقدیر دارد، چراکه اکثر چهره‌های جوان و نفرات پشت خط مانده عملکرد خوبی در مغولستان داشتند و نتیجه کسب شده قابل تقدیر است.

سوریان تصریح کرد:

مسابقات قهرمانی آسیا را بعنوان یک مسابقه تدارکاتی و جزئی از چرخه انتخابی قرار دادیم چراکه ما در چند ماه آینده دو رقابت مهم جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی چین را پیش رو داریم و باید به فکر آماده سازی نفرات برای این مسابقات باشیم.

او ادامه داد:

در واقع نفرات جوان و آینده داری که در مغولستان به موفقیت رسیدند، در مسابقات تدارکاتی پیش رو در کنار سایر نفرات عنوان دار محک می‌خورند که این کار هم باعث رشد کشتی گیران می‌شود و هم دست کادر فنی را برای انتخاب نفرات خود بازتر می‌کند.

نایب رئیس فدراسیون تصریح کرد:

پس از مسابقات مغولستان فدراسیون جلسه‌ای را با کادرهای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی خواهد گذاشت و در مورد چگونگی و کیفیت اعزام کشتی گیران به مسابقات جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی تصمیم گیری می‌شود.

سوریان با بیان اینکه برای فدراسیون بازی‌های المپیک و بعد از آن رقابت‌های جهانی در اولویت است، گفت:

هدف اصلی کسب موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس و ۲۰۲۸ لس آنجلس است و پس از آن رقابت‌های قهرمانی جهان است.

او افزود:

فدراسیون کشتی نیز تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از تیم‌های ملی بعمل می‌آورد و به دنبال این است که با ایجاد انگیزه و رقابت در میان کشتی گیران، آینده‌ی کشتی کشور را به جهت حضور قدرتمند در میادین مهم تضمین کند.طرفداری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.